REKLAMA

ZOO zaprasza w wiejskim stylu

REKLAMA

W ramach edukacji zoologicznej, goście płockiego ogrodu będą mogli poznać zwierzęta gospodarskie, które coraz częściej dzieciom w mieście znane są tylko z filmów i książek. Podczas imprezy będzie można zobaczyć z bliska krowę z cielakiem, konia, kozy, owce oraz drób ozdobny. Co jeszcze czeka zwiedzających?

PowiązaneTematy

Już w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia, w godzinach od 10 do 17 odbędzie się rodzinna impreza pn. „Wiejskie Klimaty w ZOO”. W tym dniu w płockim ogrodzie zoologicznym zapanuje bardzo swojski klimat. Wydarzenie ma na celu przybliżenie kultury ludowej oraz ginących już zawodów, takich jak: wikliniarstwo, plecionkarstwo czy garncarstwo.

Na placu piknikowym przy „Grzybku” czekać będzie wiele atrakcji, np.: kiermasz rękodzieła ludowego, wystawa zabytkowego sprzętu rolniczego, zagrody ze zwierzętami gospodarskimi, regionalne potrawy, a także konkursy z nagrodami. O godzinie 13.30 pod specjalnie przygotowanym namiotem, Miejskie Koło Pszczelarzy z Płocka zaprezentuje pokaz miodobrania.

Przez cały czas trwania wydarzenia będą odbywały się warsztaty dla dzieci, takie jak:
– toczenia naczyń na kole garncarskim
– wyplatania z wikliny
– wyrobu przedmiotów z ceramiki
– szycia na maszynie
– pszczelarskie
– tworzenia kwiatów z bibuły
– młócenia zboża
– wyrobu masła
i wiele innych.Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Płocka. Udział w wydarzeniu (w ramach biletu wstępu do ZOO): normalny 18 zł, ulgowy 12 zł, rodzinny 12 zł.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU