ZOO zaprasza na Wieczór marzeń

ADVERTISEMENT

W tym roku po raz ósmy płocki ogród zoologiczny przyłącza się do akcji „Dreamnight at the ZOO – Wieczór marzeń w ZOO”. Jest to wyjątkowa impreza dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych oraz ich rodzin. W ramach ogólnoświatowej akcji, w tym samym dniu imprezy takie odbędą się w większości ogrodów zoologicznych w Europie i na świecie.

Dla dzieci chorych i niepełnosprawnych jest to wieczór wyjątkowy, wieczór spełnienia marzeń. To one są wtedy głównymi bohaterami i najważniejszymi postaciami – mogą obserwować zachowania zwierząt układających się do snu, zajrzeć na zaplecza, pogłaskać i dotknąć niektóre zwierzęta. Specjalnie dla nich organizowany jest piknik na terenie Grzybka: występy na scenie, pokazy, konkursy i poczęstunek.

PowiązaneTematy

Jak co roku, imprezę wspiera organizacyjnie i finansowo Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. W VI edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przyznała Towarzystwu grant na organizację imprezy, w wysokości 12 tysięcy złotych. „Wieczór marzeń” wspierają również organizacyjnie m. in.: Biuro Rzecznika Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Płocka, Muniserwis, Zespół Szkół Technicznych 70-tka, MDK czy POKIS.

Tegoroczny Wieczór Marzeń w ZOO odbędzie się w piątek, 7 czerwca, w godzinach 18-22. Zgłoszenia indywidualne dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych, niezrzeszonych w żadnej organizacji, należy przesłać na adres e-mail: aleksandra.kujawa@zoo.plock.pl lub faksem: (24) 366-05-13 najpóźniej do 16 maja br. W ciągu kilku dni ZOO dostarczy imienne zaproszenia na imprezę.