REKLAMA

ZOO zaprasza do zwiedzania i zabawy z okazji Dnia Ziemi

REKLAMA

W najbliższych dniach odwiedzający ZOO w Płocku będą mogli wziąć udział w zabawie z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Jest to okazja, by lepiej zrozumieć naszą planetę, dobrze się bawić i wygrać ciekawe nagrody.

22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji płocki ogród zoologiczny przypomina słowa znanego pisarza.

Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci – francuski pisarz i poeta Antoine de Saint-Exupery.

ZOO w Płocku podkreśla, że nie tylko raz w roku, ale codziennie należy dbać o Ziemię. Na naszej planecie wszystko jest ze sobą powiązane i chociaż problemy świata są coraz trudniejsze i bardziej złożone, to łatwo możemy dostosować swoje zachowanie, by ich nie pogarszać.Ogród zoologiczny radzi:

 • segreguj śmieci,
 • nie marnuj i nie wyrzucaj jedzenia,
 • kupuj świadomie nie tylko artykuły spożywcze, ale również np. ubrania. Przemysł odzieżowy to największy truciciel naszej planety, dlatego warto przyjrzeć się zawartości swojej szafy i dobrze zastanowić przed zakupem kolejnego t-shirta,
 • naprawiaj, zamiast wyrzucać,
 • wszędzie staraj się szukać wielorazowych zamienników. Nie korzystaj z jednorazowych plastikowych toreb, sztućców i słomek.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi ZOO w Płocku zorganizowało dla zwiedzających zabawę edukacyjną z nagrodami. Od 22 kwietnia przez najbliższe kilka dni w kasie przy wejściu do ZOO czekają specjalne karty z zadaniami do wykonania.

– Przy wyjściu za dobre odpowiedzi otrzymacie nagrody. Spacer po ZOO jest przy tym świetną okazją, by pomyśleć o całej zależności sieci życia na Ziemi i na własnej skórze doświadczyć fascynacji pięknem natury – zachęca ZOO w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

 1. plocczanin says:

  Czyli gołymi mi rekami będą wykopywać ponad 100 szczatkow
  dawnych płocczan aby godnie pochować na cmentarzu… Inie okazywać barbarzyństwa
  .. Nowych wlascicieli…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU