ZOO ma nowych mieszkańców

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od kilku dni w rodzimym ogrodzie zoologicznym znalazło swój dom kilka nowych gatunków zwierząt. Jest wśród nich „mąż” dla czterech klaczy zebr Hartmann – to ogier o imieniu Baldwin, 14-letni samiec, który przyjechał do naszego ZOO z Berlina.

Zebry Hartmanna to gatunek ginący, objęty Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych Wyginięciem. W Polsce można je spotkać tylko w Płocku, Opolu i Wrocławiu. Gatunek ten jest bardzo wytrzymały na brak wody, w jej poszukiwaniu może wędrować nawet kilka dni.

Swoje mieszkanie w Płocku, znalazły także bazyliszki płatkogłowe, jaszczurki, których naturalnymi warunkami życia są tropikalne lasy Ameryki Środkowej. Dorosłe osobniki mogą osiągnąć nawet długość 90 centymetrów i są niezwykle atrakcyjne. Są w kolorze intensywnej zieleni, posiadają płetwowaty grzebień na grzbiecie i na ogonie. Z Frankfurtu nad Menem przyjechało ich aż 12, są bardzo młode, ale jak tylko podrosną zostaną umieszczone w terrarium.

Z tego pięknego niemieckiego miasta przyjechały również kraski i dudki. Całkiem nowi, tym razem skrzydlaci mieszkańcy ogrodu, dołączyli do osobników już tu mieszkających. I jest nadzieja, że w przyszłości hodowla tych pięknych ptaków przyniesie rozwój płockiej hodowli, co bezpośrednio przełoży się na ochronę tych zagrożonych gatunków.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji