REKLAMA

Znaleźli ponad 3 kilogramy narkotyków i broń

REKLAMA

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali pięć osób i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków oraz pieniądze i broń w jednej z miejscowości na terenie powiatu płońskiego. W związku z tą sprawą dwóch mężczyzn zostało aresztowanych. Narkotyki, broń oraz pieniądze zostały zabezpieczone jako dowody rzeczowe.

Płoccy policjanci zajmowali się sprawą przez cały miniony weekend. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w Płocku około godziny 1.00 w nocy z piątku na sobotę (21/22 lipca), natomiast kolejne zatrzymania miały miejsce w sobotę i niedzielę. Łącznie zostało zatrzymanych pięć osób w wieku od 24 do 44 lat. Cztery osoby zamieszkują na terenie powiatu płockiego, jedna w powiecie płońskim.

– Funkcjonariusze, prowadząc pracę operacyjną, ustalili personalia osoby posiadającej znaczne ilości narkotyków – mówi rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek. – Mężczyzna został zatrzymany w Płocku na ul. Wyszogrodzkiej. Prowadząc dalsze czynności, policjanci zatrzymali jeszcze 4 osoby oraz znaleźli w Płocku i na terenie powiatu płońskiego około 2,400 g białego proszku (amfetamina i mefedron), około 1 kg haszyszu i 50 tabletek extasy – informuje rzecznik.

Mundurowi ujawnili również plantację konopi indyjskich, która znajdowała na terenie powiatu płońskiego, w rowie melioracyjnym.  Na plantacji rosło 35 szt. roślin konopi o wysokości ok. 150 cm. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to ponad 3 kg o wartości około 120 tys. zł.– Ponadto, w mieszkaniu mężczyzny mieszkającego na terenie powiatu płońskiego ujawniony został rewolwer i 25 szt. amunicji oraz pieniądze w kwocie 1500 zł – dodał rzecznik.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, natomiast mieszkaniec powiatu płońskiego dodatkowo usłyszał zarzut posiadania bez zezwolenia broni i amunicji. Spośród pięciu osób zatrzymanych, jedna osoba po złożeniu wyjaśnień została zwolniona do domu, wobec dwóch osób został zastosowany dozór policyjny, natomiast dwaj mężczyźni w wieku 24 i 25 lat zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowaniu na trzy miesiące.

Za posiadanie narkotyków w znacznych ilościach w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie bez zezwolenia broni i amunicji przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. 66uwey5y64f says:

    No proszę, a już festiwale się zbliżały i mogli to opchnąć :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU