REKLAMA

Zmieniła się panorama Płocka. Zniknął kultowy napis

REKLAMA

Zniknął napis ZOO, który witał kierowców, przejeżdżających przez Most Legionów Józefa Piłsudskiego. Ogród Zoologiczny w Płocku po 20 latach oddaje symbol do renowacji, pojawi się też na nim nowy zwierzak.

W środę Ogród Zoologiczny w Płocku ogłosił, że po 20 latach napis ZOO z charakterystyczną tamarynką, który zdobił panoramę miasta, został rozebrany. Napis wymagał renowacji – gdy prace zostaną zakończone, powróci na swoje miejsce.

PowiązaneTematy

Ogromne litery trzeba było demontować z podnośnika, a sprawę utrudniało umiejscowienie napisu przy samej skarpie. Tej skomplikowanej operacji podjęli się profesjonaliści z firmy Unigraf.fot. facebook.com ZOO Płock

– Niestety, nie udało się uratować tamarynki, która do tej pory „biegała” po napisie. Tak się składa, że małe małpki żyją w naturze właśnie około 20 lat, więc jej żywot dobiegł końca i można powiedzieć, że odeszła ze starości. Jej miejsce zajmie więc inne zwierzę, które będzie symbolem ZOO – wyjaśnia Ogród Zoologiczny w Płocku.

Na czas renowacji napisu, w jego miejscu zawisł okolicznościowy baner z okazji zbliżającego się jubileuszu 70-lecia powstania ZOO.

fot. facebook.com ZOO Płock
fot. facebook.com ZOO Płock
fot. facebook.com ZOO Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 13

 1. tamarynka says:

  Totalne bezguście! Ciekawe ile czasu na tę szmatę trzeba będzie patrzeć.Mam nadzieję, że nie będą udoskonalać czegoś, co przez tyle lat miało się dobrze.

 2. es says:

  Przy okazji remontu może można by tam walnąć zamiast ZOO napis Hollywood? hmm..?

 3. Anonim says:

  Tragedia

 4. Czytelniczka says:

  Zamiast tej małpki proponuję wspólne foto posłanki Gapińskiej i Andrzeja zwanego potocznie przez mieszkańców Płocka łysym alimenciarzem. Zapewne klatki się znajdą zarówno i dla Pani posłanki jak i dla Pana Andrzeja. Chyba że może powinno się ich umieścić we wspólnej klatce co wy na to?

 5. Zenon Dylewski regionalista płocki. Płocczanin rodowity. says:

  Oświadczam że nie pisałem tekstu „ubawiony regionalista”. Jest kolejne Systemowe Podszywanie się Pod Cudzą Tożsamość. Jak to stosują mniejszosci nacyjne Płocka Chroniona 20 lat przez Prokuratury Płockie. Prześladowcy Opanowali tę Witrynę.

  • Wreszcie wiadomo says:

   kto stoi za tym rasistowskim, szowinistycznym bełkotem – oczywiście prawiczek widzący dookoła żydów i z manią prześladowczą :-D

 6. AnonimowyGłodomor says:

  Przecież to wygląda tragicznie.. Sam lepszą grafike bym zrobił w Paint

  • ubawiony regionalista plocczanin says:

   No niestety pozostaje się z tym zgodzić.
   Mimo, ze to niby tymczasowa prowizorka ale można już było bardziej się postarać.
   wygląda jak kibolski transparent nabazgrany sprayem na prześcieradle….

 7. 000 says:

  Byłem skasowany. Piszę ostrożniej. Nie zmieniać Panoramy Płocka. Ustanowić Prawna Ochronę. JESTEM RODOWITYM PLOCCZANINEM I ŻE ZGROZA WIDZĘ NISZCZENIE I PANORAMY I POLSKOSCI PŁOCKA.

 8. Balbina says:

  Małpka 0,1l najlepsza

 9. Użytkownik says:

  małpka the best

 10. aga says:

  Ma być małpka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU