REKLAMA

Zmiany na ważnych stanowiskach. Kto za kogo i gdzie?

REKLAMA

Mamy w końcu sekretarza miasta, wiceprezes zostaje prezesem, a miasto po wielu latach będzie szukało nowego skarbnika – tak w skrócie można opisać zmiany, jakie następują w płockim samorządzie i spółkach miejskich.

PowiązaneTematy

Wbrew wcześniejszym spekulacjom, to Krzysztof Krakowski, dotychczasowy dyrektor Orlen Areny, został nowym sekretarzem miasta. Centrum Widowiskowo-Sportowemu szefował od lipca 2010 roku, a nominację otrzymał jeszcze za poprzedniego prezydenta, Mirosława Milewskiego. W trakcie kierowania przez Krzysztofa Krakowskiego, Orlen Arena doczekała się siłowni, placu zabaw, skateparku czy miejsca do streetworkingu. Wkrótce ma powstać także ścianka wspinaczkowa z prawdziwego zdarzenia.

Nowy sekretarz miasta ma 38 lat, ukończył płocką Jagiellonkę, studiował administrację publiczną na KUL-u w Lublinie. W swojej karierze zawodowej ma już doświadczenie w pracy urzędu miasta – był kierownikiem oddziału rozwoju gospodarczego. Prawdopodobnie zastąpi go – przewidywany właśnie na stanowisko sekretarza – Łukasz Jankowski, który dotychczas pełnił obowiązki zastępcy dyrektora CWS ds. organizacyjnych.

Co z Dorotą Kozanecką, która dotychczas pełniła jednocześnie obowiązki sekretarza miasta i dyrektora wydziału organizacji i procesów pracy? Według jeszcze niepotwierdzonych informacji, ma zastąpić Zbigniewa Bednarskiego na stanowisku wiceprezesa spółki Rynex. Wiceprezes natomiast – już według oficjalnej informacji na stronie spółki – został prezesem Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.42-letni Zbigniew Bednarski był wiceprezesem Ryneksu od 2010 roku. Wcześniej pełnił m.in. funkcję prezesa Operatora Logistycznego Paliw Płynnych, a więc państwowej firmy, która zarządza głównymi magazynami paliw w Polsce.

Zmiana, i to już od kwietnia, nastąpi także na stanowisku skarbnika miasta. To, bardzo trudne i niewdzięczne, stanowisko opuści wieloletnia skarbnik, Barbara Szurgocińska. Właśnie za wieloletnią pracę na tym stanowisku, którą, pomimo problemów zdrowotnych, sprawowała od 1995 roku, pani Barbara dwa lata temu otrzymała medal „Laude Probus”. Kto ją zastąpi?

Od 1 kwietnia (i to nie prima aprilis) obowiązki skarbnika przejmie Wojciech Ostrowski, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dotychczas pełniący funkcję m.in. Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych w PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., który karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku na stanowisku Księgowego w Dziale Finansowym (1994-1996), a następnie Zastępcy Kierownika Działu Finansowego (1996-2000) w Petrochemia Płock. Po zmianach w PKN Orlen, został Kierownikiem Działu Finansowego, a następnie Zastępcą Dyrektora Biura Zarządzania Finansami (2002-2007). W 2007 roku został Prezesem Zarządu w Orlen Insurance Ltd., później był także wiceprezesem Unipertol S.A.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 3

 1. Michał says:

  Widzisz obserwator, może to zmiana w dobrym kierunku. Pierwsza i mam nadzieje nie ostatnia. Akurat co do profesjonalizmu byłego szefa Areny wątpliwości mieć nie wolno. Sam zachodzę w głowę skąd taki wybór ale dla mnie to akurat znak że to ostatnia kadencja obecnego prezydenta i potrzebuje fachowców którzy poukładają te puzle.

 2. obserwator says:

  Mnie zastanawia jak jeden z najbliższych współpracowników Milewskiego, kandydat PiS do rady miasta, zostaje sekretarzem miasta u prezydenta Nowakowskiego. O co to chodzi? Czy prezydent wie co robi? Co nim kieruje? Może mu tę kandydaturę ktoś narzucił, bo pozbycie się Kozaneckiej, jednej z najbliższych mu współpracowników nie mieści się w głowach wielu ludzi związanych z płocką PO.

 3. olo says:

  pytanie, na które nie poznaliśmy odpowiedzi brzmi: co będzie robił dotychczasowy prezes PPPT, kolega łysego ostro działający przy jego kampanii, beneficjent przywilejów oferowanych mu w podzięce za zasługi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: