Złodzieje złapani. Grasowali na Borowiczkach i Wielkiej Płycie

REKLAMA

Minione dni w Płocku z pewnością nie należały do spokojnych. Złodzieje grasowali, a policja podejmowała wszelkie działania, aby temu zapobiec. Płockim funkcjonariuszom udało się zatrzymać czterech mężczyzn, którzy na terenie naszego miasta oraz Małej Wsi dopuścili się włamań i kradzieży.

Kołpaki i elektronarzędzia w rękach złodziei

PowiązaneTematy

Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 lipca. Policjanci, którzy zostali skierowani na ul. Srebrną zauważyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. W tym samym czasie z kolejnego budynku gospodarczego wybiegł drugi mężczyzna, który podobnie jak jego kolega, przeraził się na widok policji.

Mundurowym, którzy byli na miejscu, udało się zatrzymać jednego z nich. Okazało się, że sprawcą jest 20-letni mieszkaniec Płocka. Po dokładnym sprawdzeniu terenu policjanci zauważyli, że do jednego z budynków ktoś się włamał. Właściciel budynku stwierdził, że zginęły elektronarzędzia, które były tam przechowywane.

Po intensywnych działaniach poszukiwawczych, policjanci znaleźli sprzęty oraz kołpaki, które również pochodziły z kradzieży, tylko z innego pojazdu. Odzyskane przedmioty zostały oddane właścicielom. Udało się również złapać drugiego ze sprawców.

Wczoraj, 25 lipca, policjanci z Komisariatu Policji na osiedlu Podolszyce zatrzymali drugiego mężczyznę, który miał związek z kradzieżą i włamaniem. To 19-letni mieszkaniec Płocka. Jeden ze sprawców przyznał się już do kradzieży, drugi zostanie dzisiaj przesłuchany. Policja sprawdzi też, czy mężczyźni mogą mieć jakikolwiek związek z innymi przestępstwami na terenie osiedla Borowiczki.

Ukradł leki. Został przyłapany na gorącym uczynku

Drugie zdarzenie miało miejsce na ul. Łukasiewicza. Sprawca został zatrzymany kilkadziesiąt minut po dokonaniu przestępstwa. Mężczyzna ukradł leki z jednego ze sklepów i uciekł z miejsca zdarzenia. Kradzież ta miała miejsce 25 lipca około godz. 17.

Na miejsce został natychmiast skierowany patrol policji, który po wstępnych ustaleniach uzyskał informację, dotyczącą rysopisu mężczyzny oraz jego ubioru. Policjanci sprawdzili sąsiadujący ze sklepem teren i na ul. Batalionów Chłopskich zatrzymali podejrzanego.

Okazało się, że był nim 30-letni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna wskazał miejsce, w którym schował dwie reklamówki leków. Zaraz po tym, policjanci osadzili sprawcę w areszcie, natomiast skradzione medykamenty odpowiednio zabezpieczyli. Wartość skradzionych leków została oszacowana na ponad 1400 złotych.

Włamywał się na konto bankowe i wypłacał pieniądze

Kolejna kradzież miała miejsce w okresie od 17 do 25 lipca. Policjanci z Posterunku Policji w Wyszogrodzie ustalili mężczyznę, który po kradzieży karty bankomatowej wraz z kodem pin, ośmiokrotnie włamywał się na konto bankowe i kradł z niego pieniądze. Sprawcą okazał się 63-letni mieszkaniec Małej Wsi. Łącznie ukradł z konta ponad 2200 złotych. Mężczyzna został zatrzymany, a jeszcze dziś zostanie przesłuchany przez policję.