REKLAMA

Zleciła transport firmie z Płocka. Towar zaginął, a wraz z nim firma…

REKLAMA

Program „Interwencja” Polsatu zajął się kontrowersyjną sprawą, powiązaną z Płockiem. Właścicielka firmy z Katowic zleciła przewóz towaru płockiej firmie, która… zniknęła wraz z towarem.

Sprawa rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy to firma Anny Kowalskiej zleciła małej firmie transportowej z Katowic przewiezienie 24 ton aluminium do Holandii. Współpracowały już wcześniej ze sobą, nigdy nie było problemów. Właścicielka firmy transportowej, Joanna Maślanka, poprzez swoją pracownicę, zleciła transport firmie z Płocka, która dla niej wcześniej wykonywała już innego rodzaju transporty.

Okazało się jednak, że zarówno numery rejestracyjne, jak i dowód osobisty czy prawo jazdy kierowcy były sfałszowane. Towar, po przejechaniu przez granicę, po prostu zniknął. Podobnie jak firma z Płocka, której telefony są nieaktywne, a w dawnej siedzibie śladu po nich nie ma.

Sprawa została zgłoszona na policję, ale została umorzona. Pani Joanna zwróciła się więc do swojego ubezpieczyciela o wypłatę odszkodowania. Towarzystwo ubezpieczeniowe jednak odmówiło, ponieważ na liście przewozowym wpisana była nazwa przewoźnika, a nie zleceniodawcy. I tu jest właśnie haczyk, bo zgodnie z przepisami, w liście przewozowym muszą być wpisane dane faktycznego przewoźnika, a nie zleceniodawcy. Ubezpieczenie natomiast pokrywa straty firmy, która jest wpisana w liście przewozowym…

Warto przy tym podkreślić, że list przewozowy trafia do pani Joanny dopiero po wykonaniu zlecenia, razem z fakturą. – Można oczywiście zażądać od przewoźnika, który wykonuje ten transport, żeby wpisał nas w tym liście przewozowym, ale to jest tylko jego dobra wola – tłumaczy Joanna Maślanka.Co dalej? Pani Joanna pozwała do sądu Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia oraz firmę z Płocka, której zleciła transport aluminium. Ucieszyła się, kiedy w pierwszej instancji wygrała odszkodowanie z obiema firmami (każda miała zapłacić prawie 270 tysięcy złotych). Jej radość jednak nie trwała długo – ubezpieczyciel odwołał się od wyroku i ostatecznie nie musi płacić odszkodowania. Płacić musi firma z Płocka, ale tej nie można znaleźć, zresztą, z krótkiego śledztwa internetowego pani Joanny wynika, że za długi szukają jej również inne firmy w Polsce.

Na dzisiaj więc to pani Joanna musi spłacić ponad pół miliona złotych.

Cały program obejrzycie, klikając na zdjęcie poniżej.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do programu „Interwencja”

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. obatel says:

    A płocka policja umie złapać tylko babcię co handluje papierosami. Darmozjadów utrzymujemy za nasze pieniądze a to głupki i nieroby

  2. Ja says:

    No standardowo z płockimi firmami się nie współpracuje to złodzieje, oszuści

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU