Złapali rybkę, a przy okazji nagrody. Miła uroczystość w zoo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tegoroczny konkurs fotograficzny organizowany przez płocki ogród zoologiczny był jednym z trudniejszych. Jak przyznała zwyciężczyni w kategorii Dorośli, Ewa Rusinek, mieszkańcy akwariów byli wymagającymi modelami.

Przypomnijmy – tym razem konkurs został podzielony na dwie kategorie: dla dzieci i dorosłych. Podobnie zostały podzielone nagrody – zwycięzca konkursu w kategorii Dzieci otrzymał kompletny zestaw akwarystyczny marki JUWEL (akwarium o poj. 70 l, szafka, oświetlenie, grzałka, system filtracyjny) z zapasem wysokiej jakości pokarmów i preparatów dla ryb akwariowych Firmy TROPICAL, zaproszenia do ZOO, a także do Parku Linowego ZOOLANDIA. Dorośli natomiast walczyli m.in. o rower miejski ORLANDO, ufundowany przez Firmę Copi-Flex, zaproszenia do ZOO, bony na usługi w serwisie samochodowym Copi-Flex oraz wysokiej jakości pokarmy i preparaty dla ryb akwariowych Firmy TROPICAL.

Pomimo bardzo wymagającego tematu, wpłynęło 89 zdjęć, z tego 32 w kategorii Dzieci i 57 w kategorii Dorośli. – Chciałem bardzo serdecznie podziękować sponsorom – mówi dyrektor płockiego zoo, Krzysztof Kelman, wymieniając poszczególnych fundatorów nagród.

Zapytaliśmy zwyciężczynię konkursu w kategorii Dorośli, Ewę Rusinek, czy wykonane przez nią zdjęcie było przypadkowe, czy też wykonane specjalnie na potrzeby konkursu?

– Było wykonywane specjalnie na konkurs – przyznała pani Ewa. – Kiedy usłyszałam, że będzie organizowany, podczas pobytu w zoo skorzystałam z tego, że mam aparat przy sobie i zrobiłam kilka zdjęć – uśmiechnęła się zwyciężczyni konkursu, która – jak dodaje – fotografią zajmuje się całkowicie amatorsko, choć z pasją. – Wykonuję zdjęcia zawsze jak nadarza się okazja i dobry moment, zwłaszcza kiedy wyjeżdżamy gdzieś, podczas podróży, nietypowych sytuacji – tłumaczy pani Ewa.

Czy trudno było zrobić zdjęcie w płockich akwariach? – Szczerze przyznaję, że tak. Szyba jest dość gruba, zniekształca po części obraz, trudno było również uchwycić ten moment, kiedy ryba była w ułożeniu, które pasuje nam do kadru, do światła. No i ryby są w ciągłym ruchu, ciężko było więc znaleźć moment, w którym ryba zapozuje nam odpowiednio – śmiała się pani Ewa.

Wyszło jednak świetnie, co przyznawał dyrektor płockiego zoo. – Wymyśliliśmy bardzo trudny konkurs, ponieważ wiem ze swojej praktyki, jak bardzo trudno fotografuje się zwierzęta w akwariach – powiedział Krzysztof Kelman. – Tym bardziej, że w naszych akwariach szyby akrylowe mają 5 lub 10 centymetrów grubości i nie są zbyt mocno doświetlone – dodał.

– To, że przyszło aż 89 prac, uważamy za duży sukces, jednocześnie te prace, które nagrodziliśmy i wyróżniliśmy, mają zadziwiająco wysoki poziom. Jesteśmy zachwyceni tymi zdjęciami. Uczestnicy potrafili uchwycić zwierzęta również w trakcie wykonywania pewnych czynności, np. stroszące się do siebie, albo jedzące, albo poszukujące partnera. To są naprawdę bardzo dobre jakościowo zdjęcia – podkreślił dyrektor.

Jak zdradził, przyszłoroczny konkurs fotograficzny będzie również trudny, ale jednocześnie inspirujący. – Zapraszamy, będzie fajna zabawa, a potem fajne nagrody – podsumował Krzysztof Kelman.

Przypomnijmy wyniki konkursu.

KATEGORIA DZIECI:

MIEJSCE I: Oliwia Gapińska lat 16
MIEJSCE II: Joanna Olkowicz lat 17
MIEJSCE III: Alan Bieńkowski lat 9

Wyróżnienia:
1. Ksawery Gadomski lat 6
2. Kacper Gadomski lat 9
3. Katarzyna Ostrowska lat 12
4. Piotr Ostrowski lat 8
5. Milena Opatrzyk lat 17
6. Natalia Muratow lat 17
7. Lena Zabłocka lat 17
8. Weronka Rososińska lat 16

KATEGORIA DOROŚLI:

MIEJSCE I: Ewa Rusinek
MIEJSCE II: Łukasz Młynarczyk
MIEJSCE III: Łukasz Grabarczyk

Wyróżnienia:
1. Sebastian Balcerzak „Król jest tylko jeden”
2. Klaudia Niewczas
3. Mateusz Serafin
4. Rafał Kaźmierczak „Karpik”
5. Janusz Ostrowski
6. Arkadiusz Budziński

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i już teraz zapraszamy do kolejnego konkursu fotograficznego za rok!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji