REKLAMA

Zimowa trasa płockiego zoo czeka na zwiedzających

REKLAMA

Od początku grudnia w płockim zoo można wybrać się już na rodzinny spacer specjalnie opracowaną Trasą Zimowego Zwiedzania. Po drodze każdy zwiedzający będzie mógł zatrzymać się na jednej z jedenastu „stacji”, gdzie pozna gatunki zwierząt żyjących w zimowych warunkach.

Biorąc udział w tej specjalnej zimowej trasie zobaczymy takie zwierzęta jak: daniele, żurawie mandżurskie, renifery, orłany, gorale chińskie, pantery śnieżne, tygrysy syberyjskie, cietrzewie, głuszce, makaki japońskie, foki szare, sowy śnieżne i puszczyki mszarne.

[button link=”http://petronews.pl/tygrys-pantera-renifery-zoo-zaprasza-na-trase-zimowego-zwiedzania/#prettyPhoto” target=”new” color=”default”]Tygrys, pantera, renifery… Zoo zaprasza na trasę zimowego zwiedzania[/button]

Wśród wymienionych zwierząt są trzy zupełnie nowe gatunki, które sprowadzono do Płocka, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić zimowe zwiedzanie zoo. Zwierzętami tymi są pantery śnieżne, tygrys syberyjski (samica dołączy wiosną) i renifery fińskie, czyli gatunki chronione i zagrożone wyginięciem.Wszyscy, którzy chcą bliżej poznać zwierzęta z krain zimna i śniegu, mogą zwiedzić zimową trasę z przewodnikiem. Spacery te odbędą się w dwie kolejne niedziele – 13 i 20 grudnia. Wycieczki z przewodnikiem, wliczone będą w cenę biletu wstępu do ZOO i rozpoczną się przy kasie biletowej o godzinie 12.

Istnieje również oczywiście możliwość wizyty w ZOO i samodzielnego spaceru Trasą Zimowego Zwiedzania. Wtedy w kasie każdy chętny otrzyma specjalnie przygotowaną mapkę. Wszystkie wybiegi posiadają także specjalne oznaczenia.

Fot. Mateusz Lenkiewicz
Fot. Mateusz Lenkiewicz

Dodatkowo, w kasie biletowej dostępne są jeszcze książeczki „Rarytasy płockiego ZOO” o najbardziej atrakcyjnych i najrzadszych zwierzętach płockiego ogrodu. Publikacja ta jest bezpłatna – wystarczy tylko o nią zapytać.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU