Zespół „Mazowsze” wystąpi w Płocku. Mamy dla was zaproszenia!

REKLAMA

11 maja w płockim teatrze odbędzie się wyjątkowy koncert. Ze swoim repertuarem wystąpi znany Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Mamy zaproszenia dla naszych czytelników na to wydarzenie!

Zespół „Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Nazwa zespołu wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak jego repertuar szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Dziś w dorobku zespołu znajdują się opracowania sceniczne 42 z nich.

PowiązaneTematy

Koncert zespołu Mazowsze pn. „Mazowsze Niepodległej”, odbędzie się w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku 11 maja o godz. 19 z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i 20. rocznicy Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Z tej okazji mamy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 10 podwójnych zaproszeń na to wydarzenie. Aby zdobyć podwójne zaproszenie, należy na nasz KONTAKT przesłać odpowiedź na pytanie:

Kiedy oficjalnie powstał Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” (podaj dokładną datę)?

Zaproszenie otrzyma pierwszych 10 osób, które prześlą prawidłową odpowiedź.

KONKURS ZAKOŃCZONY
Dziękujemy za zgłoszenia – przyszło ich już ponad 70 :) Zwycięzcy otrzymają e-maile z informacją o sposobie odebrania biletów.

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego powstał 8 listopada 1948 r.