REKLAMA

Zderzenie trzech aut. Nie żyją dwie osoby

REKLAMA

Do tragicznego wypadku doszło w minioną sobotę na drodze wojewódzkiej nr 541 w pobliżu Sierpca. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych i ciężarówki, zginęły dwie osoby.

27 stycznia około godziny 10 (sobota) na drodze wojewódzkiej nr 541 w Nowym Zamościu (powiat sierpecki) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz samochodu ciężarowego. Zdarzenie miało miejsce na prostym odcinku drogi, poza obszarem zabudowanym.

PowiązaneTematy

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący w stronę Sierpca kierujący volkswagenem golfem, wykonując manewr wyprzedzania kierującego fiatem punto, zderzył się z nim, w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i zderzył się jeszcze czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka kierującym ciężarowym volvo z naczepą – informuje st. asp. Krzysztof Kosiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. – Po zderzeniu, kierowca ciężarowego volvo zjechał do rowu. Kierowca fiata wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował – wyjaśnia Krzysztof Kosiorek.Na miejscu zginął 20-letni kierowca volkswagena oraz przewożony przez niego 17-letni pasażer. Pozostali uczestnicy zdarzenia, w tym kierowca i pasażer fiata oraz kierowca volvo, nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Zarówno kierowca fiata, jak i ciężarówki, byli trzeźwi.

Bliższe okoliczności wypadku drogowego będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej.

Fot. KPP Sierpc