Zatrzymano jednego z włamywaczy. Sterroryzował właścicieli

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W styczniu doszło do rozboju w jednym z płockich mieszkań. Dwóch mężczyzn, używając siły, okradło właścicieli. Płoccy policjanci zatrzymali właśnie jednego z napastników.

Zdarzenie miało miejsce 18 stycznia w jednym z płockich mieszkań.

– Do mieszkania weszło dwóch mężczyzn, którzy użyli siły wobec domowników, po czym zabrali im pieniądze w kwocie przekraczającej 10 tys. zł – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Funkcjonariusze, pracując nad rozwiązaniem tej sprawy, ustalili i zatrzymali jednego z mężczyzn, którym okazał się 32-letni mieszkaniec Płocka, znany płockim policjantom – wyjaśnia rzecznik.

Jak się okazało, mężczyźni przed napadem przeprowadzili rozpoznanie, w wyniku którego spodziewali się znaleźć większą sumę pieniędzy w tym mieszkaniu.

Zebrany przez policjantów dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu rozboju, jednak płocczanin nie przyznał się do przedstawionego zarzutu.

– W środę, 10 lutego, Sąd Rejonowy w Płocku wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. W sprawie nadal prowadzone są ustalenia, zmierzające do zatrzymania drugiego mężczyzny. Policjanci nie wykluczają również innych zatrzymań – informuje Krzysztof Piasek.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji