Mniej przestępstw i wypadków, ale więcej ofiar śmiertelnych. Policyjne podsumowanie roku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku podsumowali już stan bezpieczeństwa w Płocku i powiecie płockim. Są dobre wiadomości – przestępczość spada, mamy też mniej wypadków na drogach. Jak to wygląda w porównaniu z 2014 rokiem?

Podsumowanie działań policjantów odbyło się 11 lutego, a oprócz informacji statystycznych, zaplanowano również odznaczenie przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, insp. Marka Świszcza, dwóch płockich policjantów brązową odznaką “Zasłużony Policjant”. Odznaczeni zostali kom. Jakub Gapiński oraz st. sierż. Tomasz Brudzyński.

Podsumowanie bezpieczeństwa oraz osiągniętych wyników w służbie w 2015 roku przedstawili Komendant Miejski Policji oraz jego zastępcy. Jak się okazuje, w Płocku i powiecie płockim doszło w ciągu ostatniego roku do 4392 przestępstw ogółem, a więc o 227 mniej niż w roku 2014. Wykrywalność tych przestępstw w porównaniu do roku 2014 wzrosła o 1,8% – do 65,3%.

Liczba wszczętych postępowań

Liczba wszczętych postępowań

W siedmiu podstawowych kategoriach przestępstw kryminalnych (rozbój, kradzież, kradzież z włamaniem, bójki i pobicia, kradzież samochodu, uszkodzenia mienia i uszczerbku na zdrowiu), policjanci odnotowali spadek o 185 przestępstw.

Na terenie Płocka i powiatu płockiego policjanci odnotowali również mniej wypadków i kolizji drogowych. Zmniejszyła się także ilość osób rannych w wyniku wypadków drogowych. W wypadkach zginęło jednak o 7 osób więcej niż w roku 2014.

Ilość zdarzeń drogowych

Ilość zdarzeń drogowych

W 2015 roku policjanci przeprowadzili łącznie 102877 kontroli stanu trzeźwości kierujących, tj. o ponad 60 tysięcy więcej niż w roku 2014, ale zatrzymali 530 kierowców w stanie nietrzeźwym – o 41 mniej niż w roku 2014.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji