Zamiast kupować, lepiej wynająć. Ale gdzie znaleźć oferty?

REKLAMA

Korzystanie z przedmiotów nie musi wiązać się z ich posiadaniem. Takie założenie przyświeca firmom poruszającym się w branży wynajmu. Z czym ona się kojarzy? Głównie z mieszkaniami i samochodami. Okazuje się jednak, że wynajmować można prawie wszystko.

Wynajem stał się trendem, połączonym z ekonomią współdzielenia. Jak firmy i osoby prywatne mogą skorzystać z tego trendu, publikować i znajdować odpowiednie oferty, zapytaliśmy Sebastiana Gontarz, prezesa spółki OSHARE, która stworzyła portal ogłoszeniowy dla branży wynajmu i leasingu.

Czym zajmuje się OSHARE i skąd pomysł na powstanie firmy?

PowiązaneTematy

OSHARE to ogólnopolskie przedsięwzięcie, które ma na celu centralizację usług wynajmu i współdzielenia oraz przeniesienie jego nieprzebranych zasobów do sieci, gdzie każdy będzie miał do nich łatwy dostęp i możliwość korzystania. Branża wynajmu w Polsce jest bardzo duża, jednak w głównej mierze działa na lokalnych rynkach. Kształtujący się w Polsce trend ekonomii współdzielenia również zwraca naszą szczególną uwagę. Styl życia polskiego społeczeństwa zaczyna w coraz większym stopniu zmieniać kierunek z „mieć” na „być”. Dlatego wynajem przeróżnych przedmiotów, urządzeń, maszyn powala cieszyć się i korzystać z tego, co być może dla nas niedostępne czy też niepotrzebne w sferze posiadania.

Sebastian Gontarz

Oshare to zespół dwóch portali Oshare.pl i Osharenews.pl. Czym się różnią?

Oshare.pl to typowy portal ogłoszeniowy, w którym firmy z branży wynajmu, oraz osoby prywatne, mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i wynajmować swoje przedmioty. Dzięki temu, klienci poszukujący przedmiotów do wynajęcia nie będą już musieli przeszukiwać nieprzebranej ilości stron i ogłoszeń w sieci, ponieważ znajdą wszystko, czego potrzebują w jednym miejscu. Mamy na celu promowanie nowoczesnego, odpowiedzialnego i ekonomicznego stylu życia, gdzie podstawą nie jest posiadanie, a korzystanie z tego, co jest dostępne. Oshare.pl to przestrzeń dla każdego z nas i możliwość uzyskania dodatkowych przychodów. Każdy z nas posiada w swoim otoczeniu wiele przedmiotów, z których korzysta okazjonalnie. Wystarczy przełamać w sobie pewne obawy czy stereotypy, zacząć wynajmować te przedmioty i po prostu na tym zarabiać.
Układając mapę kategorii wynajmu, zadbaliśmy o uwzględnienie wszystkich możliwych przypadków wynajmu tak, by każdy znalazł na naszym portalu swój „kawałek podłogi”.

Osharenews.pl to portal informacyjny, którego misją jest przybliżenie społeczeństwu sektora wynajmu jako całości, ze wszystkimi jej możliwościami. Daje przestrzeń firmom, działającym w branży możliwość przedstawienia swojej działalności oraz produktów i rozwiązań dla klientów. Powszechnie wynajem kojarzy się z samochodem, mieszkaniem czy maszyną budowlaną. Na osharenews.pl pokazujemy, że wynajmować można niemal wszystko. Profesjonalni redaktorzy swoimi artykułami udowadniają, jak różnorodny i bogaty w swojej ofercie jest świat wynajmu. Takiej przestrzeni w polskim Internecie jeszcze nie było!

Jak długo istnieje Państwa firma? Gdzie się mieści?

Projekt Oshare zaczął kiełkować około 2 lata temu. Przez ten okres intensywnie tworzyliśmy koncepcję portalu i odkrywaliśmy branżę wynajmu w Polsce. Zbieraliśmy informacje o wszystkich kategoriach, żeby stworzyć najefektywniejszą przestrzeń dla każdego wynajmującego na naszej witrynie. Po przejściu całego etapu przygotowawczego zachęciliśmy inwestorów do wzięcia udziału w naszym projekcie. Negocjacje zakończyły się powodzeniem! W grudniu 2018 roku została zarejestrowana spółka, która prowadzi działalność na obydwu portalach. Nasz zespół składa się z przedsiębiorczych, otwartych i zaangażowanych ludzi. Centrala firmy znajduje się w Płocku, a oprócz tego rozwijamy sieć przedstawicieli handlowych na terenie całego kraju.

Dlaczego akurat Płock?

Zazwyczaj tak duże projekty powstają w największych miastach w kraju jak Warszawa, Poznań czy Wrocław. Stwierdziliśmy, że skoro w większości jesteśmy stąd, to właśnie tutaj będzie nasza siedziba. Mamy możliwość skupić się na wpieraniu tutejszych inicjatyw. Pokazać przedsiębiorcom nowe możliwości i rozwijać ideę współdzielenia. Mamy też nadzieję zdobyć jak największe grono lokalnych użytkowników, aby w niedalekiej przyszłości wspólnie poczuć satysfakcję z tworzenia ogólnopolskiego projektu.
Zgodnie z ideologią ekonomii współdzielenia, sukcesami zamierzamy również podzielić się z mieszkańcami naszego miasta, oferując w przyszłości kolejne miejsca pracy i biorąc udział w ciekawych inicjatywach, które będą związane tematycznie z naszą działalnością.

Do kogo skierowana jest oferta OSHARE?

Oferta OSHARE tak naprawdę skierowana jest do wszystkich. Wachlarz kategorii jest bardzo szeroki. Swoją przestrzeń znajdą tutaj firmy, zajmujące się stricte wynajmem. Jednak nie ograniczamy przedsiębiorców! Zapraszamy wszystkie biznesy, które mogą udostępniać swoje maszyny, urządzenia, sprzęty. Mamy także sporo miejsca dla branż eventowych, sportowych, reklamowych, medycznych a także wielu innych. OSHARE to także przestrzeń dla osób prywatnych, posiadających w swoim otoczeniu przedmioty i dobra, którymi można podzielić się z innymi użytkownikami, tworząc dla siebie dodatkowe źródło zarobków.
Docelowym odbiorcą ogłoszeń są klienci biznesowi, ale też każda osoba prywatna, poszukująca przedmiotów użytkowych, ale też i wyjątkowych, a czasem luksusowych, z których można korzystać, niekoniecznie je posiadając.

Dlaczego warto zarejestrować się na portalu?

Przedsiębiorcy, zajmujący się wypożyczaniem musieli we własnym zakresie zadbać o własną promocję, reklamę produktów i poszukiwanie klientów. Teraz mają wszystko w jednym miejscu! Projekt jest bardzo innowacyjny, ponieważ dajemy przestrzeń tylko branży wynajmu, czego do tej pory na polskim rynku nie było. Ostatnie lata pokazują jej potencjał i dynamikę rozwoju, czego przykładem jest np. wynajem rowerów miejskich, skuterów czy samochodów.
Wspieramy również ideę ekonomii współdzielenia oraz ludzi, którzy są przychylni temu rozwijającemu się trendowi i niejednokrotnie włączają go do swojego nowoczesnego, ekonomicznego i ekologicznego stylu życia.
A co najważniejsze, każdy użytkownik może założyć u nas bezpłatne konto, uruchomić swoją własną darmową wypożyczalnię i umieszczać ogłoszenia, które nic nie kosztują.

Na jakim terenie działa spółka?

Obecnie jesteśmy w fazie intensywnego rozwoju. Pozyskujemy klientów na terenie całej Polski. Zależy nam, żeby wynajmować można było wszędzie! Jak wspomniałem, biuro operacyjne znajduje się w Płocku, natomiast we wszystkich regionach kraju i dużych miastach działają nasi regionalni przedstawiciele handlowi.

Jakie są plany krótko i długoterminowe OSHARE?

Najbliższe plany to rozwój na terenie Polski i scentralizowanie możliwie największej liczby firm oraz użytkowników prywatnych, zajmujących się wynajmem. Oczywiście chcemy też dotrzeć do jak największej liczby użytkowników, korzystających z usług wynajmu.
Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z przedstawicielami na rynku portugalskim, hiszpańskim i holenderskim. W niedalekiej przyszłości zamierzamy uruchomić nasze oddziały w większości krajów Europy, ale jesteśmy też otwarci na bardziej odległe rynki. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, to również podejmiemy kolejne wyzwania.
Naszym kolejnym wyzwaniem jest uruchomienie marketingowej agencji interaktywnej oraz softwarehouse-u, które będą wspierać przede wszystkim użytkowników naszych portali tak, aby mogli w bardziej efektywny sposób działać na rynku.

 

artykuł promowany