REKLAMA

Zabiła dziecko i spowodowała wypadek. Morderczyni z wyrokiem

REKLAMA

Zapadł wyrok w sprawie, która wstrząsnęła Sierpc i okolice niespełna dwa lata temu. Matka najpierw zabiła 14-miesięcznego synka, później spowodowała wypadek. Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał ją na 25 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, 13 lipca 2016 roku, w miejscowości Grąbiec, koło Sierpca kierująca pojazdem kobieta z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z jadącym samochodem ciężarowym scania. Po zderzeniu, wpadła do rowu. Na ciężarówkę najechał natomiast kolejny samochód. Pierwsze oficjalne komunikaty policyjne mówiły, że w wyniku wypadku śmierć poniosło roczne dziecko.

Z każdym dniem na jaw wychodziły jednak kolejne, przerażające szczegóły tej sprawy. Płocka prokuratura potwierdziła, że chłopiec został zamordowany przez swoją matkę znacznie wcześniej. Kobieta pokłóciła się z bliskimi i w bardzo złym stanie wyjechała z domu wraz z dzieckiem. Mniej więcej w okolicach Szczecina zadała chłopcu dwa ciosy nożem, które okazały się śmiertelne. Po morderstwie, kobieta wyruszyła w dalszą trasę. Policjanci, którzy byli na miejscu zdarzenia, znaleźli przy kobiecie nóż, którym zabiła swoje dziecko.

Po tragedii, do Polski przyjechał mąż kobiety, który przyznał, że jego żona od dawna planowała zabójstwo synka, sama zresztą też chciała się zabić.Rozprawa sądowa w tej sprawie odbywała się przed Sądem Okręgowym w Szczecinie. Ten skazał 32-letnią Paulinę M. na 25 lat pozbawienia wolności, uwzględniając zarówno zabójstwo jej 14-miesięcznego synka, jak i spowodowanie wypadku. W uzasadnieniu sąd argumentował, że nie dopatrzył się żadnych okoliczności łagodzących, a kobieta była w pełni poczytalna. Wyrok jest jeszcze nieprawomocny.

To matka zabiła. Nowe szczegóły w sprawie wypadku w Grąbcu

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU