REKLAMA

Z redakcyjnej skrzynki: zbyt krótkie „zielone” na Podolszycach. Ratusz to sprawdzi

REKLAMA

Do skrzynki redakcyjnej dotarł list od czytelniczki. Kobieta skarży się na jedno z przejść dla pieszych na Podolszycach, a konkretnie na czas, w którym należy pokonać pasy przed marketem Auchan. – Na przejście przez pierwszą część pasów mamy tylko 10 sekund. To zdecydowanie zbyt mało – pisze. – Problem ten jest odczuwalny szczególnie przez osoby starsze – dodaje czytelniczka. W tej sprawie zwróciliśmy się do ratusza.

– Osoby starsze mają problem, żeby opuścić zebrę w wyznaczonym czasie – stwierdziła czytelniczka. – Co ciekawe, druga część przejścia, która jest identyczna, daje więcej czasu – zaznacza. Urząd Miasta zapewnia, że zna problem tego skrzyżowania. Uwagi mieszkańców dotyczą dwóch zagadnień: utrudnionego wyjazdu z Armii Krajowej, szczególnie w godzinach porannych, oraz zbyt krótkiego czasu sygnału zielonego na części przejść dla pieszych – usłyszeliśmy w ratuszu.

Urząd tłumaczy, że długość sygnału zielonego na przejściu reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. Pojawiają się w nim szczegółowe wyliczenia dla długości „zielonego”. – Długość sygnałów zielonych w sygnalizacji stałoczasowej, a więc takiej, jak na skrzyżowaniu Wyszogrodzkiej z Armii Krajowej i Jana Pawła II, powinno wynosić sto procent czasu przejścia pieszych przy prędkości równiej 1,4 metra na sekundę (1,0 metra dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub z dysfunkcją ruchu) – podaje Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Odnosząc to do tych przepisów długość sygnału, o którym wspomina czytelniczka jest prawidłowa – zapewnia.Pomimo tego, ratusz analizuje natężenie pojazdów i pieszych na poszczególnych wlotach i przejściach dla pieszych. Niewykluczone, że na podstawie tych badań zostaną dokonane zmiany długości sygnałów zielonych. – Jeśli okaże się to możliwe, a wyniki analizy wskażą taką konieczność, zostaną dokonane korekty długości świateł, gwarantujące wyjście naprzeciw wszystkim postulatom – obiecuje Kozłowski. – W szczególności naprzeciw postulatom zgłaszanych przez osoby w starszym wieku – dodał.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU