Wymyślą imiona dla słoni z płockiego ZOO

REKLAMA

Wprawdzie płockie słonie mają już imiona, ale są one długie i trudne do zapamiętania. Płocki Ogród Zoologiczny, z okazji świątecznego okresu, postanowił dać im w prezencie nieco łatwiejsze i prostsze imiona. Z tej okazji zorganizowano konkurs!

fot. materiały prasowe

Płockie słonie indyjskie, które zamieszkują ogród zoologiczny, mają już swoje imiona: SHWE MYARR i MONG TINE. Te dwa urocze, zaledwie 5-letnie zwierzaki, rok temu przyjechały z ogrodów zoologicznych z Holandii. Owe „kruszynki” mają się w Płocku dobrze i rosną „jak na drożdżach”. Codziennie starają się zachwycać publiczność swoimi wymyślnymi zabawami. Ich imiona są jednak trudne do wymówienia i nie wszyscy je zapamiętują.

PowiązaneTematy

Płockie ZOO z okazji zbliżających się świąt postanowiło sprezentować im nowe, nieco łatwiejsze imiona. Z tej okazji zaprasza wszystkie dzieci z grup przedszkolnych i klas szkół podstawowych do udziału w konkursie.

Jak to zrobić?

Przede wszystkim trzeba mieć pomysł na imię dla słonia i wysłać je na adres mailowy konkurs@zoo.plock.pl. Zgłoszenie musi zawierać:

  • Jedną propozycję imienia
  • Imię i nazwisko dziecka, które było pomysłodawcą
  • Numer kontaktowy rodzica/opiekuna prawnego dziecka
  • Nazwę przedszkola/szkoły oraz grupy/klasy, do której dziecko uczęszcza.

Propozycje można zgłaszać do 3 grudnia br. Zgłoszenia niekompletne będą dyskwalifikowane.

Dzieci, których propozycje imion zostaną wybrane przez jury, czyli opiekunów słoni, otrzymają:

  • Nagrodę rzeczową ufundowaną przez firmę PERN S.A., która jest oficjalnym opiekunem słoni indyjskich.
  • Roczne zaproszenie do ZOO dla dwóch osób oraz zestaw upominków.
  • Dodatkowo: dzieci z grupy przedszkolnej/klasy, do której uczęszcza zwycięzca, otrzymają zaproszenie na zajęcia edukacyjne w ZOO oraz upominki ufundowane przez firmę PERN S.A., która od wielu lat troskliwie opiekuje się płockimi słoniami.