Wyjazd SMS-u, Jutrzenka ze Słupią – zapowiedź 14. kolejki I ligi piłki ręcznej kobiet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższy weekend szczypiornistki z I ligi powrócą do rywalizacji. W najciekawszych dla nas spotkaniach, Jutrzenka zmierzy się ze Słupią Słupsk, natomiast SMS powalczy o punkty ze Spartą w Obornikach.

Piłkarki ręczne MMKS Jutrzenki Płock znakomicie rozpoczęły nowy rok. Po remisie z Polonią Kępno, 25:25, przywiozły komplet punktów ze stolicy, gdzie po wyrównanej walce pokonały akademiczki z Warszawy 28:27. Ten rezultat spowodował ciekawszą sytuację w dolnej części tabeli. Zespół ze Wzgórza Tumskiego będzie chciał więc zapewne zgarnąć pełną pulę, zatrzymując wyżej notowane szczypiornistki ze Słupska, by jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w lidze. W rundzie jesiennej płocczanki na wyjeździe przegrały 28:21 ze Słupią, dlatego teraz będą chciały rewanżu. Znane z mocnego, wręcz męskiego charakteru podopieczne Jarosława Stawickiego, już nieraz w tym sezonie udowadniały, że potrafią grać przeciwko faworyzowanym ekipom. Wynik jest tu więc wielką niewiadomą. Tym bardziej, że do drużyny gospodyń powróciła po kontuzji Katarzyna Homonicka, co pozwala trenerowi na większą rotację w składzie. W ostatnich trzech meczach Słupia tylko raz wyszła zwycięsko z walki o ligowe punkty. Jednak nasza rozgrywająca – Marta Krysiak – jest bardzo ostrożna w ocenie i przypomina, że „są to bardzo ambitne dziewczyny, nie odpuszczające, grające do końca”. Zatem na pewno w tym pojedynku emocji nie zabraknie.

Początek spotkania 1 lutego o godzinie 15 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku.

Ważne spotkanie czeka także drugi zespół z Płocka – SMS, który po punkty uda się do Obornik. W pojedynku tym ostatnia drużyna w tabeli podejmie przedostatnią. Stawka meczu jest więc spora, ponieważ oba teamy chcą jak najszybciej odbić się od dna. Pierwszy mecz tych ekip zakończył się pewnym zwycięstwem szczypiornistek Sparty (32:22), ale „smsiarki” w tym sezonie są zespołem nieobliczalnym. Ciężko wskazać faworyta w tym pojedynku… Oba kluby bardzo potrzebują „oczek”, a z kim, jak nie z drużynami z dołu tabeli najłatwiej o nie walczyć? Zawodniczki z Wielkopolski przegrały już siedem meczów z rzędu, ostatnie zwycięstwo odnosząc 25 października, kiedy to ograły Handball Kielce 23:21. SMS wydaje się w nieco lepszej formie, co potwierdza rozegrany ostatnio bardzo dobry mecz z faworyzowaną ekipą z Kościerzyny, który wygrały 22:21. Ten mecz będzie istotny dla dolnego układu tabeli. SMS, pokonując ekipę z Obornik może pomóc lokalnemu rywalowi, jakim jest Jutrzenka, jednocześnie uprzykrzając życie drużynie, z którą zmierzy się w niedzielę. Sms-owi nic nie grozi, ponieważ ten team nie może spaść z ligi. Tak czy inaczej, ambicje zawodniczek z Płocka są o wiele większe niż pokazuje tabela. Będzie to więc mecz z podtekstami, jak to się mówi “o 4 pkt.”.

W pozostałych spotkaniach również będzie ciekawie. Sporo emocji zwiastuje konfrontacja w Nowym Sączu, gdzie naprzeciw siebie staną szczypiornistki Dwójki i Kobierzyc. Góralki będą chciały zatrzymać wyżej notowane rywalki. Podobnie będzie w Kępnie, gdzie tamtejsza Polonia zmierzy się z faworyzowaną ekipą AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.Aby zachować wysoką lokatę, gospodynie będą musiały zdobyć punkty w tym starciu. Zespół z Kościerzyny także czeka niełatwe spotkanie, bowiem najbliższy rywal – MKS AZS UMCS Lublin – to zespół, walczący o utrzymanie, który za wszelką cenę będzie chciał zdobyć ważne punkty. Strata oczek przez UKS byłaby jednak dużą niespodzianką. Trudne zadanie czeka również zawodniczki z Warszawy, które po punkty udadzą się do Kielc. W pierwszej rundzie rozgrywek Korona zawodziła, jednak w tym roku regularnie zdobywa punkty i szybko pnie się w górę tabeli.

14 kolejka
– Dwójka Profil Nowy Sącz – KPR Kobierzyce, 31.01.2015, godz. 15.00
– UKS PCM Kościerzyna – MKS AZS UMCS Lublin, 31.01.2015 godz.16.00
– Sparta Oborniki – SMS ZPRP Płock, 01.02.2015, godz. 14.00
– MMKS Jutrzenka Płock – Słupia Słupsk, 01.02.2015, godz.15.00
– Polonia Kępno – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, 01.02.2015, godz.15.00
– Korona Handball Płock – AZS AWF Warszawa, 01.02.2015, godz. 15.00.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji