Wyjątkowy koncert w Muzeum Żydów Mazowieckich [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W czwartek, 10 października, w Muzeum Żydów Mazowieckich odbył się koncert jednego z najbardziej znanych wykonawców pieśni jidysz w Polsce – André Hübnera-Ochodlo

André Hübner-Ochodlo to polski aktor, reżyser teatralny i pieśniarz niemieckiego pochodzenia. To także popularyzator kultury jidysz i obecnie jednej z najbardziej znanych wykonawców tej pieśni w Polsce. Ochodlo założył Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, był również głównym inicjatorem sopockiego festiwalu Lato Teatralne.

PowiązaneTematy

Artysta stale koncertuje w Europie i na świecie. Ma na swym koncie występy m.in. na Węgrzech, Białorusi, w Szwecji, Izraelu, Kanadzie czy USA. André Hübner-Ochodlo śpiewa także po polsku – głównie piosenki Agnieszki Osieckiej.

Teraz muzyk, wraz z zespołem, wystąpił w płockim Muzeum Żydów Mazowieckich. Zaprezentowana została „Layla”, a więc połączenie recitalu pieśni jidysz z koncertem jazzowym. Repertuar ten powstał z wybranych wierszy poezji żydowskiej, a do napisania muzyki zaproszono kompozytorów polskich – wśród nich był m.in. Jerzy Satanowski i Zygmunt Konieczny.

Zobaczcie nasze zdjęcia!