REKLAMA

Wpłacił zaliczkę na zakup ciągnika rolniczego. To był duży błąd…

REKLAMA

Mieszkaniec powiatu sierpeckiego zainteresował się ogłoszeniem sprzedaży ciągnika rolniczego w atrakcyjnej cenie. Na podane przez sprzedawcę konto przelał zaliczkę i… wtedy kontakt ze sprzedającym się urwał.

Do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod koniec ubiegłego tygodnia zgłosił się 33-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego, informując, że został oszukany podczas zakupu na portalu internetowym ciągnika rolniczego.

PowiązaneTematy

– 20 grudnia tego roku zainteresował się ogłoszeniem sprzedaży ciągnika rolniczego w atrakcyjnej cenie. Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym postanowił dokonać zakupu. Na podane przez niego konto wpłacił zaliczkę w kwocie 5000 złotych. Niestety, po wpłacie gotówki kontakt ze sprzedającym się urwał. Następnego dnia kupujący pojechał pod adres, gdzie miał znajdować się oferowany ciągnik. Niestety, oszust podał fałszywy adres – informuje asp. Katarzyna Krukowska z KPP w Sierpcu.Sprawą zajęli się policjanci sierpeckiej komendy, którzy apelują przy tej okazji o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu. Przypomnijmy, że kodeks karny za oszustwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Robiąc zakupy za pośrednictwem Internetu pamiętajmy, aby:

  • kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego;
  • sprawdzić sprzedawcę przed dokonaniem zakupu, zapoznać się z opiniami i komentarzami na jego temat;
    zwracać uwagę na cenę towaru, ponieważ zbyt niska powinna wzbudzić naszą czujność i może świadczyć o próbie oszustwa;
  • dokonując zapłaty należy zwracać uwagę czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione;
  • zawsze należy także rozważyć możliwość osobistego sprawdzenia przedmiotu zakupu oraz zamówienia towaru z opcją płatności przy odbiorze.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Anonim says:

    Najwyraźniej na biednego nie trafiło., skoro po rozmowie tel. przelał kilka tysięcy nie widząc ani obiektu, ani sprzedającego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU