WOŚP w Płocku. Orkiestra już gra! [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Z godziny na godzinę na mieście widać coraz więcej wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i płocczan. Po ciężkim początku dnia, który zdominował deszcz, Płock zdaje się rozkręcać. Kulminacja wydarzeń wieczorem na Starym Rynku.

Niedzielny poranek uśpił miasto. Wszystko przez rzęsisty deszcz, który intensywnie padał od północy. Dopiero po godz. 10 pogoda się uspokoiła, a na ulice Płocka wyszli pierwsi wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do ich puszek trafiały też pierwsze pieniądze. – Na razie mamy drobniaki na dnie, jest też pierwszy banknot, ale cały czas liczymy na więcej. To dopiero początek – mówiła Ania,  jedna z wolontariuszek, którą spotkaliśmy na Tumskiej.

Do godz. 13 w Płocku zebrano prawie 17 tys. złotych. W Młodzieżowym Domu Kultury trwają już licytacje, w ZOO odbywają się występy artystyczne i trening foczek. Na godz. 14 zaplanowano zimowe karmienie żyraf. Orkiestrowe wydarzenia zaplanowano też we wszystkich płockich galeriach handlowych. O godz. 15 na Starym Rynku rozpocznie się koncert, a o 20 do nieba poleci tradycyjne “światełko”, czyli sztuczne ognie.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Na ratunek”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. To już druga akcja fundacji Jurka Owsiaka, w której zebrane pieniądze zostaną przekazane także na potrzeby osób starszych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji