REKLAMA

Władze miasta nie chcą Jacka Kruszewskiego. Nie jest już prezesem

REKLAMA

W czwartek odbyło się posiedzenie rady nadzorczej Wisły Płock. Zgodnie z przewidywaniami, Jacek Kruszewski nie otrzymał powołania na kolejną kadencję. Prezesem został Tomasz Marzec, który jednoosobowo będzie pełnił władzę w zarządzie.

O tej decyzji właściciela klubu Wisła Płock, czyli władz miasta, mówiło się już od jakiegoś czasu. Kibice zorganizowali nawet akcję #MuremZaKruchym, w której uzasadniali konieczność pozostawienia wieloletniego prezesa na dotychczasowym stanowisku. W kuluarach mówiło się jednak, że decyzja została już podjęta przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego i odwołanie prezesa jest przesądzone.

PowiązaneTematy

W czwartek, 30 lipca, odbyło się posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego – jak informuje klub Wisła Płock w oficjalnym komunikacie – „została dokonana ocena obecnych władz klubu na przestrzeni ostatnich dwóch lat”. Wówczas oficjalnie przegłosowano brak powołania na nową kadencję dotychczasowego Prezes Zarządu Wisły Płock – Jacka Kruszewskiego, który pełnił tę funkcję ponad osiem lat.

Płock i Muzyka – Jacek Kruszewski: Muzyka towarzyszy mi przez całe życie

Wiadomo już, że jego następcą zostanie dotychczasowy Wiceprezes Zarządu – Tomasz Marzec. Tym samym zarząd będzie jednoosobowy, choć docierają do nas informacje, że nie na długo…

Jacek Kruszewski pracował w klubie od 1 lutego 2011 roku, obejmując posadę wiceprezesa. Po niespełna półtora roku, 13 czerwca 2012 roku został prezesem, zastępując Krzysztofa Dmoszyńskiego. W trakcie jego pracy Wisła Płock awansowała z drugiej do pierwszej ligi, a następnie do ekstraklasy, w której występuje nieprzerwanie od pięciu lat. Za kadencji prezesa Kruszewskiego klub do pierwszej reprezentacji Polski wypromował nie tylko takich zawodników jak Arkadiusz Reca, Damian Szymański czy Dominik Furman, ale i trenera Jerzego Brzęczka. Jego osobistym sukcesem jest ponowne podpisanie umowy sponsorskiej z PKN ORLEN, to on również starał się o remont stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku.Nowy prezes, Tomasz Marzec, jest związany z Wisłą Płock od lipca 2011 roku. W 2015 roku, jako kierownik do spraw marketingu, zastąpił na stanowisku wiceprezesa Grzegorza Kępińskiego.

#MuremZaKruchym – oświadczenie kibiców Wisły Płock

Kibice: Nie ma naszej zgody na pożegnanie z Czarkiem Stefańczykiem. Co na to zarząd?REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU