Wielki sukces płockiego triathlonisty

Przeczytajrównież

Łukasz Kalaszczyński z Płocka zdobył wicemistrzostwo Polski w triathlonie. Płocczanin srebrny medal wywalczył na dystansie 1/2 Ironman.

W sobotę, 30 maja, podczas JBL Triathlon Sieraków, rozpoczął się cykl tegorocznych zawodów triathlonowych w Polsce. Pierwszą w tym roku imprezę ukończyło ponad 1900 zawodników.

W czasie trwania tych dwudniowych zawodów, odbyły się mistrzostwa Polski na dystansie 1/2 Ironman. Zawodnicy, startujący w tej kategorii, musieli: przepłynąć 1900 metrów wpław, przejechać 90 kilometrów na rowerze oraz przebiec 21,1 kilometra.

Nie była to jednak jedyna kategoria, z jaką mogli zmierzyć się uczestnicy triathlonu w Sierakowie. Dla początkujących przewidziana była najkrótsza wersja triathlonu, 1/4 Ironman, czyli tzw. „ćwiartka”.

Fantastyczną informacją, jaka napłynęła z mistrzostw Polski, jest drugie miejsce wywalczone przez Łukasza Kalaszczyńskiego, reprezentującego PTT „Delta” Płock, który złamał magiczną granicę czterech godzin, osiągając rezultat 03:59:41.

– Każdy sportowiec trenuje, żeby zwyciężać, więc na pewno miałem nadzieję, że mogę zdobyć ten medal – powiedział po zawodach Łukasz Kalaszczyński.

Zawody wygrał Kacper Adam z Częstochowy z czasem 03:57:40. Z kolei na ostatnim stopniu podium stanął  Sylwester Kuster z Dąbrowy Górniczej, którego płocczanin wyprzedził o minutę i 16 sekund.

Okazję do zobaczenia płockiego triathlonisty na żywo będziemy mieć już w najbliższą sobotę 13 czerwca. Wówczas wicemistrz Polski wystartuje w X Ogólnopolskim Triathlonie o Puchar Prezydenta Miasta Płocka.

JBL Triathlon Sieraków to pierwsze zawody z cyklu dziewięciu imprez Enea Tri Tour.