REKLAMA

Wieczór marzeń w płockim ZOO

REKLAMA

3 czerwca od godziny 18 w płockim ZOO odbywało się wielkie święto integracji osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Płocki ogród zoologiczny już po raz 12. otworzył swoje bramy dla chorych dzieci.

Na placu przy grzybku zebrało się wiele osób – dzieci niepełnosprawne, przewlekle chore, ich rodziny oraz przyjaciele. Imprezę otworzył dyrektor ZOO, Krzysztof Kelman.

– Wieczór marzeń w płockim ZOO odbywa się już po raz 12. Jest to impreza już nie tylko o charakterze europejskim, ale także światowym – mówił dyrektor.

„Dreamnight at the zoo” to projekt globalny, który obecnie organizuje w tym samym dniu i o tej samej godzinie 279 ogrodów zoologicznych w 39 krajach świata. Celem projektu jest integracja i wzmacnianie więzi w rodzinach z problemem niepełnosprawności oraz krzewienie idei solidarności i tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych. Podczas tego wydarzenia prezentowany jest dzieciom Ogród Zoologiczny o nietypowej porze – wieczorem. Na uroczystości pojawił się także prezydent miasta Andrzej Nowakowski wraz z wiceprezydentem – Romanem Siemiątkowskim.

– Ogród zoologiczny to bardzo magiczne miejsce, gdzie można zobaczyć wiele zaskakujących i cudownych rzeczy. To miejsce, gdzie każdy miłośnik zwierząt znajdzie coś dla siebie. Jestem przekonany, że dzisiaj są tutaj sami miłośnicy zwierząt – mówił prezydent podczas powitania zebranych.W trakcie wieczoru marzeń przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci. Wielu animatorów prowadziło rozmaite zabawy dla najmłodszych. Było rysowanie, malowanie buziek, konkursy z nagrodami, przejażdżka konna, poszukiwacze skarbów mogli nawet pobawić się wykrywaczem metali i znaleźć prawdziwy skarb ukryty w piasku – każdy znalazł coś dla siebie.

Na piknik przybyły także maskotki sekcji piłki ręcznej Wisły Płock, a także Lew Honorek z płockiej Straży Miejskiej. Dzieci chętnie fotografowały się z żywymi maskotkami. Dla wszystkich uczestników ufundowany był poczęstunek. Na scenie wystąpiły zespoły taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku.

Po godzinie 19 na teren pikniku wjechali motocykliści z „Nieformalnej grupy entuzjastów motocykli”, którzy urządzali dzieciom przejażdżki. Ci, którzy bali się jechać, chętnie fotografowali się na motocyklach. Około godziny 20 wszyscy uczestnicy, podzieleni na grupy, zwiedzali ZOO wraz z przewodnikiem. Dzieci oraz ich rodziny mogły obserwować zachowania zwierząt układających się do snu.

W płockim Ogrodzie Zoologicznym „Wieczór Marzeń w ZOO” organizowany jest od 2005 roku. W tym dniu dzieci chore  i niepełnosprawne są w Ogrodzie traktowane jak VIP-y, a uczestnicząc w nietypowym zwiedzaniu ZOO, mają poczucie szczególnej przygody.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU