Więcej miejsc pracy w Płocku? Nowy inwestor w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego wybudowana zostanie siedziba firmy Spawex. Nowy inwestor – Zdzisław Cielicki, otwiera zakład produkcji konstrukcji stalowych i prefabrykatów urządzeń ciśnieniowych dla przemysłu chemicznego, naftowego i energetycznego.

Wizualizacja siedziby firmy Spawex

Wizualizacja siedziby firmy Spawex

W nowej firmie przeprowadzane będą także szkolenia i egzaminy dla spawaczy oraz montażystów. Uruchomienie przedsiębiorstwa nastąpi w IV kwartale 2017 roku. Obecnie trwa etap projektowania inwestycji i uzyskanie pozwolenia na budowę. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest przez inwestora w III kwartale bieżącego roku. Budżet inwestycji oszacowano na kwotę około 2,5 milionów złotych. Według deklaracji inwestora, w nowym zakładzie utworzonych zostanie co najmniej 10 stałych miejsc pracy.

Oprócz produkcji, w nowym kompleksie będą prowadzone szkolenia dla spawaczy. Oferta ośrodka zostanie skierowana także do osób, planujących odnowienie uprawnień, jak i weryfikację umiejętności spawaczy.

– Poza zdobyciem odpowiedniego certyfikatu, najważniejszym elementem wyniesionym przez uczestników kursów będzie wiedza i doświadczenie praktyczne przekazywane przez wykładowców i instruktorów spawalnictwa – mówi Zdzisław Cielicki, właściciel firmy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji