REKLAMA

Wakacje dla dzieci z powiatu płockiego. Będą wypoczywać nad morzem

REKLAMA

Organizacja pozarządowa kolejny raz pomaga dzieciom z powiatu płockiego. Przygotowano darmowe, 14-dniowe kolonie nad Morzem Bałtyckim.

Już po raz czwarty Stowarzyszenie LGD Rozwoju Północnego Mazowsza, COLOR Spółdzielnia Socjalna w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Płocku organizują 14-dniowe kolonie. W tym roku z inicjatywy skorzysta aż 80 dzieci z powiatu płockiego. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie atrakcji i wysokiego standardu wypoczynku, o co zadba doświadczona i kompetentna kadra.

PowiązaneTematy

– Letni wypoczynek dla dzieci organizujemy już czwarty rok z rzędu – wyjaśnia Marcin Groszewski. – Najpierw było 30 dzieci, później 60, w tym roku postanowiliśmy pomóc 80 dzieciom, mieszkańcom naszego powiatu. Chcemy, aby młodzi ludzie mogli atrakcyjnie i bezpiecznie spędzić ten w tym roku niełatwy, wakacyjny czas. Dla naszych „kolonistów” przygotowaliśmy moc atrakcji, m.in. całodniowe wycieczki do m.in. Parku Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie, FunParku POMERANIA (jeden z największych w tej części Europy), Parku Dinozaurów w Łebie, rejs XVII wiecznym Galeonem Dragon po Morzu Bałtyckim, zwiedzanie, liczne gry i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami – wymienia.

W tym roku odbędą się dwa turnusy. Pierwszy, dla dzieci młodszych, do Ośrodka SOLARIS w Dźwirzynie w terminie 15-28 sierpnia. Drugi, dla dzieci starszych, do Ośrodka LAZUR w Poddąbiu w terminie 16-29 sierpnia.

fot. materiały prasowe

– Na każdym turnusie opiekę nad dziećmi sprawować będzie sześcioosobowa kadra – kierownik wypoczynku, trzech wychowawców, psycholog-pedagog szkolny oraz ratownik/instruktor pływania. Jest to więcej osób, niż wymagają tego przepisy, jednakże postanowiliśmy, by naszym podopiecznym zapewnić komfortowy i kompleksowy wypoczynek. Wszystkie osoby, z którymi podjęliśmy współpracę, są w pełni profesjonalne, posiadają wiedzę i doświadczenie w pracy z dziećmi. Szczególny nacisk kładziemy ponadto na zaangażowanie kadry. Nie do pomyślenia są dla nas sytuację, że dzieci pozostawiane byłyby same sobie – podkreśla Tomasz Nowacki.

Dzieci będą mogły zażywać przyjemności obcowania z wodą pod nadzorem prywatnego ratownika, a dla zainteresowanych będą kursy nauki pływania. Ponadto, do dyspozycji dzieci będzie prywatny psycholog dziecięcy. Specjalista zaoferuje dzieciom pomoc w trudnym okresie dorastania.

fot. materiały prasowe

Kolonie są bezpłatne. Organizatorzy pozyskali dofinansowanie m.in. z Mazowieckiego Centrum Pomocy Społecznej w Warszawie. Dzięki wkładowi własnemu oraz wsparciu z dofinansowania, przygotowano bogaty program wypoczynku przy zerowej partycypacji finansowej rodziców.Organizatorzy współpracują także z lokalnymi samorządami. Jak co roku, kolonie realizowane są we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku.

– Organizacje pozarządowe zagospodarowują obecnie bardzo ważną przestrzeń aktywności społecznej, dlatego wspieranie ich działań jest dla mnie niezwykle ważne. Często nie musi to być pomoc finansowa, ale organizacyjna czy doradcza. Efektem takiej współpracy są niezwykle cenne lokalne przedsięwzięcia. Przykładem mogą być tegoroczne kolonie dla dzieci z powiatu płockiego – mówi Starosta Płocki, Mariusz Bieniek.

fot. materiały prasowe

Kolonie w dobie COVID-19

– Organizowane przez nas kolonie są w pełni bezpieczne. Stosujemy się do wszystkich wskazań i wytycznych kuratorium, sanepidu oraz Ministerstwa Zdrowia. Każda zawarta przez nas umowa posiada wskazanie na przestrzeganie obecnych pandemicznych regulacji prawnych przez podwykonawców. Co więcej, sami wcześniej sprawdzamy, czy wytyczne są realizowane przez naszych partnerów np. dotyczące ograniczeń ilości osób w pokojach, metrażowego rozmieszczenia łóżek, dostępu do środków odkażających, jadalni itp. Ponadto uczuliliśmy kadrę kolonii, aby zgłaszała nam najmniejsze niedociągnięcia, by w razie potrzeby na bieżąco interweniować. Wierzę jednak, że nie będzie takiej potrzeby, gdyż są to renomowane i sprawdzone ośrodki – zaznacza Marcin Groszewski.

Organizatorzy: Stowarzyszenie LGD Rozwoju Północnego Mazowsza, COLOR Spółdzielnia Socjalna: Tomasz Nowacki, Marcin Groszewski, Marlena Jędrzejewska.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU