REKLAMA

W zoo świętowali Dzień Ziemi

REKLAMA

W niedzielny, pochmurny i deszczowy dzień, płocki ogród zoologiczny zaproponował ciekawe spędzenie czasu. Podczas „Dnia Ziemi w ZOO” nie zabrakło warsztatów ekologicznych, ozdabiania doniczek dla roślin czy malowania toreb ekologicznych.

Dzień Matki Ziemi to święto międzynarodowe, ustanowione przez ONZ w 2009 roku, choć już wcześniej obchodzono je w poszczególnych krajach, w tym w Polsce, gdzie jest ono świętowane od 1990 roku. Z tej okazji płocki ogród zoologiczny zaprosił w niedzielę, 28 kwietnia, na warsztaty, które mają kształtować świadomość ekologiczną i propagować zachowania sprzyjające ochronie środowiska.

Pierwotnie impreza miała odbyć się na placu piknikowym przy „Grzybku”, jednak ze względu na deszczową aurę, przeniesiono ją do pomieszczeń terrarium.

W programie zaplanowano m.in. „Ceramiczne inspiracje”, czyli ozdabianie doniczki dla swoich ulubionych roślin oraz wykonywanie biedronki z kamieni (przygotowane przez Leroy Merlin), malowanie toreb ekologicznych, wykonanie świeczników oraz zakładek do książek (przygotowane przez Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku), „Naturalnie i zdrowo” – kosztowanie naturalnych produktów i rady dietetyka NaturHouse, nauka robienia biżuterii z T-shirtów, wykonywanie zwierzątek z patyczków po lodach, malowanie zwierzaka suszarką do sałaty oraz szklanymi kulkami czy tworzenie wiosennego krajobrazu na kartonie (Tu Mi Wolno).„Vege zwierzaki” to natomiast propozycja przygotowana przez płockie zoo, w której mali i duzi uczestnicy mogli skomponować zdrowy posiłek dla zwierząt i sprawdzić czy im smakuje. Związek Gmin Regionu Płockiego zaproponował zabawę pn. „Przyjaciele owadów”, która miała na celu ochronę owadów zapylających i budowę dla nich hotelu. „Tropiciele odpadów” to z kolei warsztaty przygotowane przez SUEZ, w którym uczestnicy poznali zasadę obsługi śmieciarki i uczyli się segregacji odpadów.

Partnerami wydarzenia byli: Leroy Merlin, Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku, Związek Gmin Regionu Płockiego, SUEZ, TU MI WOLNO, Centrum Dietetyczne Naturhouse Płock Podolszyce.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU