W sobotę w Płocku zmierzą się triathloniści

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pływanie, jazda na rowerze i bieg to trzy dyscypliny, które wykorzystane są w jednych zawodach – triathlonie. Taki trójbój odbędzie się w sobotę, 15 czerwca w Płocku. Zawodnicy zmierzą się w trzech konkurencjach. Jedną z nich będzie VIII Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka.

W sobotę, nad Sobótką oprócz triathlonu o Puchar Prezydenta, odbędą się jeszcze dwie inne konkurencje: otwarte Mistrzostwa Płocka Amatorów na dystansie 400 m pływania, 8 km kolarstwa oraz 2,5 km biegu; a także Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie MTB – będą to pierwsze zawody tego typu rozegrane w Płocku.

W konkurencjach weźmie udział 270 sportowców, w tym płocczanie, którzy stanowią jedną trzecią tej grupy. Z tego faktu zadowolenia nie krył wiceprezydent Płocka, Roman Siemiątkowski. – Jest to rekordowa frekwencja. W zeszłym roku nasze zawody ukończyło 197 osób, w tegorocznej edycji będzie ich na pewno dużo więcej – mówił prezydent Siemiątkowski podczas wtorkowej konferencji prasowej w ratuszu. – Do Mistrzostw Polski Lekarzy zgłosiło się 21 zawodników, m.in. z Białej-Podlaskiej, Jeleniej Góry, Łodzi czy Sandomierza – dodał.

W konkurencji głównej, czyli Pucharze Prezydenta Płocka, wystartuje krajowa czołówka. W kategorii mężczyzn faworytami będą bracia Szymanowscy z KS „Akwedukt” Kielce. Starszy z braci – Dominik jest wielokrotnym mistrzem Polski na dystansach od sprintu do pół Ironmana (w 2009 i 2010 r.). Natomiast młodszy – Przemysław, należy do szerokiej czołówki europejskiej. W tym roku startował w serii Mistrzostw Świata i Pucharze Europy w tureckiej Antalyi oraz w portugalskim Bayones. Jest Mistrzem Polski na dystansie długim (z 2011 r.) i aktualnym mistrzem Polski na dystansie olimpijskim.

Team Szymanowskich uzupełni Maria Pytel, narzeczona Przemka, a przede wszystkim czołowa polska triatlonistka, zdobywczyni 27 medali Mistrzostw Polski, a także uczestniczka trzeciej edycji popularnego programu Top Model.

Po raz pierwszy w historii o Puchar Prezydenta będzie walczył także płocczanin – Łukasz Kalaszczyński, który ma spore szanse na dobry wynik podczas sobotnich zawodów. Tydzień temu w triathlonie w Sierakowie na dystansie 1/4 Ironmana zajął drugie miejsce i tym samym pokonał kilku zawodników z kadry Polski. Łukasz jest zmotywowany, aby w tym roku sięgnąć po zwycięstwo.

Plan zawodów:

15 czerwca, Kąpielisko Miejskie “Sobótka”

9.00 – przyjmowanie zapisów i weryfikacja zawodników startujących w zawodach triathlonowych,
10.30 – otwarcie parku rowerowego, kontrola stanu technicznego oraz przyjmowanie rowerów,
11.00 – START Otwartych Mistrzostw Płocka Amatorów w Trathlonie,
11.30 – zamknięcie parku rowerowego,
11.40 – odprawa techniczna zawodów (park rowerowy),
12.00 – START VIII Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Płocka,
Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie MTB,
14.00 – odbiór rowerów z parku rowerowego,
14.15 – ceremonia zakończenia zawodów i wręczenie nagród.

W wydarzeniu mogą brać udział kibice, dla których zostaną wyznaczone strefy.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji