REKLAMA

W Płocku zabrzmią piosenki z repertuaru Niemena, Skaldów, Grechuty…

REKLAMA

Już w niedzielę w auli Małachowianki odbędzie się koncert „Słońce w ramionach”. Będzie okazja, by usłyszeć utwory z repertuaru Niemena, Skaldów, Grechuty, Demarczyk, a także piosenki ludowe i filmowe.

30 czerwca o godzinie 19 w auli im. Kajetana Morykoniego (Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego) odbędzie się koncert „Słońce w ramionach”. Utwory z repertuaru Czesława Niemena, piosenki poetyckie (Skaldowie, Grechuta, Demarczyk), pieśni ludowe oraz piosenki filmowe Henryka Warsa zaprezentuje zespół wokalny ProForma na czele z dyrygentem Marcinem Wawrukiem.

Zespół Wokalny ProFormaDziała od 2000 roku i koncertował już przeszło 500 razy w Polsce i za granicą (Europa, Azja i Ameryka Południowa). Wokaliści pod kierunkiem Marcina Wawruka w krótkim czasie osiągnęli status jednego z czołowych polskich zespołów chóralnych, dzięki stylowym interpretacjom pełnym ekspresji i radości muzykowania oraz starannie dobranemu repertuarowi, w którym obok dzieł kompozytorów dawnych i współczesnych, ważne miejsce zajmują polskie piosenki poetyckie, kolędy i pastorałki w autorskich opracowaniach szefa zespołu.

Wstęp wolny.

fot. materiały prasowe

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU