REKLAMA

W Płocku powstał ogród społeczny

REKLAMA

W czwartek na terenie Parku Północnego zainaugurowano projekt „Ogród społeczny”. Inicjatywę, finansowaną przez Fortum, wspierali włodarze miasta. Przy pomocy dzieci z pobliskiej szkoły, posadzili kilkanaście krzewów na około 100 metrach kwadratowych.

Propozycja na założenie ogrodu wpłynęła do miasta od firmy Fortum.

– Bardzo się cieszę, że dostaliśmy taką propozycję. Będzie to dodatkowa atrakcja w Parku Północnym – mówił w trakcie otwarcia wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz.

– Nasza firma oprócz tego, że dostarcza ciepło do domów mieszkańców, dba także o zrównoważony rozwój i rozwój lokalnych społeczności – mówiła Marzena Karpińska, manager ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju firmy Fortum.Płocki projekt polegał na zasadzeniu krzewów na skwerze w Parku Północnym. Ogrody społeczne, które w 2015 roku powstały we Wrocławiu i Częstochowie, zawierają m.in. skrzynie z zielenią, namiot ogrodowy wraz z leżakami oraz stołami, ławki, a w sezonie letnim również hamaki, stojaki rowerowe oraz atrakcje dla dzieci.

W Polsce idea ogrodów społecznych jest znana (współfinansuje ją m.in. Ministerstwo Środowiska) i skupia się wokół tworzenia ogrodów warzywnych, owocowych i kwiatowych, z których plonów mogą korzystać wszyscy mieszkańcy lokalnej społeczności. Mają oni również wspólnie dbać o takie ogrody. Między innymi dlatego w innych miastach obok „ogrodu społecznego” powstają także niewielkie budynki na narzędzia ogrodnicze. Czy ogród społeczny w Parku Północnym ma szansę również przekształcić się w takie miejsce?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Marta says:

    Fajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU