REKLAMA

W Płocku powstaje nowa grupa Ultimate Frisbee

REKLAMA

Klub Sportowy Mad Hatters Płock zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia się do powstającej Grupy Początkującej Ultimate Frisbee. Klubowi zależy głównie na młodzieży z roczników 2003-2006.

W Płocku powstaje nowa grupa dla młodzieży, która chce nauczyć się gry w frisbee. Inicjatywę prowadzi Klub Sportowy Mad Hatters Płock. Organizatorzy kierują zaproszenie do Grupy Początkującej Ultimate Frisbee przede wszystkim dla młodzieży szkolnej z roczników 2003-2006.

Czym jest Ultimate Frisbee?

PowiązaneTematy

Ultimate Frisbee to koedukacyjna dyscyplina zespołowa z użyciem plastikowego dysku frisbee o wadze 175 g i średnicy 27 cm. Bezkontaktowa gra w duchu fair play, gdzie zasady i każdy kolejny trening oraz mecz kształtują w nas szacunek do przeciwnika. Znakomita alternatywa dla wszelkich sportów z użyciem piłki.

Dlaczego grupa początkująca?

Co roku Klub Sportowy Mad Hatters organizuje szkolenie z podstaw Ultimate Frisbee dla nauczycieli, aby frisbee coraz częściej pojawiało się na lekcjach wychowania fizycznego. W lutym 2018 roku po raz pierwszy wspólnie z płockim MOSiRem klub zdecydował się wprowadzić Ultimate Frisbee do lokalnych rozgrywek międzyszkolnych w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej.

– Już po pierwszych rozgrywkach w naszych głowach zaświtała myśl o powołaniu do życia grupy dla młodszych uczniów. Jednak dopiero teraz wdrażamy nasz plan w życie – wyjaśnia Kamil Wawrzyńcak z KS Mad Hatters.

Jeśli rodzice lub nauczyciele zastanawiają się, czy skierować swoich podopiecznych na trening, mogą pojawić się w soboty o godzinie 18 na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 20 (ul. Korczaka 10). W tym czasie odbywa się tam trening grupy starszej, gdzie można podpatrzeć, jak przebiegają zajęcia.

– Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości – zachęca Kamil Wawrzyńcak.

Można również kontaktować się poprzez wiadomości na e-mail: kamil.wawrzyncak@gmail.com oraz dzwonić pod numer telefonu: 509-615-357.