REKLAMA

W Płocku odbędzie się koncert z okazji pierwszych wolnych wyborów

REKLAMA

Zbliża się 30 rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Jak informowaliśmy, z tej okazji samorządy Płocka oraz Mazowsza organizują w naszym mieście koncert, który ma upamiętnić to wyjątkowo ważne dla Polaków wydarzenie.

4 czerwca o godzinie 18 w Parku Północnym na osiedlu Podolszyce Północ w Płocku odbędzie się koncert „Rock Wolności”. Wydarzenie organizują samorządy płocki i mazowiecki, aby uczcić 30 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentów w Polsce.

– Nie wszyscy dziś pamiętamy, jakie było dążenie tych pokoleń i wielu ludzi pracujących społecznie, samorządowo i też politycznie w tamtym czasie, żebyśmy mogli przeprowadzić te częściowo wolne wybory z korzyścią dla naszego kraju, odzyskując pewną niepodległość, suwerenność. Warto dziś upamiętnić tę datę, warto powtórzyć to młodemu pokoleniu, że wolność suwerenność nie jest dana raz na zawsze – mówił Tomasz Kominek dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku.

Dyrektor zwrócił uwagę, że uzyskana wolność, którą obecnie możemy się cieszyć, jest efektem starań wielu ludzi związanych z frakcjami zarówno społecznymi, jak i samorządowymi i politycznymi. Organizatorzy dobierali zespoły tak, aby kojarzyły się z tamtymi czasami oraz muzyką, która wtedy towarzyszyła tym ludziom w ich staraniach.

Wkrótce koncert z okazji 30. rocznicy ważnego wydarzenia. Kto wystąpi?Na koncercie „Rock Wolności” wystąpią:

  • Róże Europy
  • Chłopcy z Placu Broni Zespół
  • Rezerwat
  • Golden Life
  • Kobranocka

Wydarzenie ma być okazją do refleksji na temat tego, dzięki komu udało się do tych częściowo wolnych wyborów doprowadzić.

– No i będzie to okazja w ostatnich tygodniach, by jeszcze raz przeżyć drugą równie ważną datę, równie ważne wydarzenie dla Polski. Po pierwsze, 4 czerwca idealnie przypada rocznica 30-lecia wolnych wyborów, ale też kilka tygodni temu wszyscy obchodziliśmy 15-lecie, czyli zacny jubileusz, wejścia Polski do Unii. Dziś jesteśmy przyzwyczajeni, że procesy inwestycyjne wyglądają tak, a nie inaczej, dziś jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że możemy spokojnie wygłaszać swoje wypowiedzi, być demokratycznym. Nie mamy żadnych sankcji z tego, że mamy inne zdanie niż ktoś, kto dziś rządzi, natomiast nie zawsze tak było – zwracał uwagę Tomasz Kominek.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU