REKLAMA

W niedzielę biegali dla Adasia [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W niedzielę na płockiej starówce zorganizowano półmaraton „Biegnij po zdrowie z WOPR”. Płocczanie biegli dla ośmioletniego Adasia, który urodził się z poważną wadą serca. Chętnych do wzięcia udziału w akcji, organizowanej wspólnie z Parafią Rzymskokatolicką FARA i Fundacją PKO Banku Polskiego, nie brakowało.

Adaś Pietruszka urodził się z wadą serca. HLHS (zespół niedorozwoju lewego serca) jest schorzeniem niezwykle poważnym, przez co siedmiolatek musi przejść niezbędną i bardzo kosztowną operację. Właśnie na ten cel zbierano pieniądze podczas niedzielnej akcji, z której dochód został przekazany na rzecz chłopca. Warunkiem startu było bowiem uiszczenie opłaty w wysokości 15 zł. Ponadto, bank PKO zadeklarował, iż przekaże dodatkowe 20 tys. zł, jeśli na starcie zamelduje się ponad czterdziestu biegaczy. Cel ten, pomimo niedzielnego upału, został zrealizowany z nawiązką.

Półmaraton rozpoczął się punktualnie o godzinie 10, a jego uczestnicy, którzy chętnie stawili się na rozstawionym przed ratuszem startem, musieli przebiec trasą, liczącą w sumie 21 km. W zawodach, obok mieszkańców Płocka, wzięli udział także przedstawiciele banku PKO i WOPR oraz prezydent Andrzej Nowakowski.

– Ten maraton to doskonała okazja do tego, by pomóc potrzebującym, ale też zmierzyć się ze zmęczeniem, a przez to z samym sobą – mówił przed rozpoczęciem biegu Nowakowski, który tego dnia rozdawał też wszystkim zebranym jabłka. Ratusz chciał w ten sposób odpowiedzieć na zakaz, który wprowadziła Rosja, dotyczący importu owoców, w tym m.in. polskich jabłek.

W biegu wzięło udział około 150 osób, całą trasę ukończyło zaś 65 zawodników. Wśród mężczyzn najszybciej dystans pokonał Artur Kamiński, który potrzebował na to 1 godz. 21 minut i 52 sekundy.  Z kobiet najprędzej na mecie stawiła się Karolina Giżyńska w czasie 1 godz. 47 minut i 50 sekund.Po zakończeniu biegu, na wszystkich czekało wiele atrakcji, m.in. grill, pokazy sprzętu ratunkowego płockiego WOPR, pokazy Easy Company, zlot motocyklistów i samochodów terenowych.

– Chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji biegu, jednocześnie pomagając Adasiowi – powiedziała nam Katarzyna Pydyn z płockiego WOPR, wymieniając całą listę firm, instytucji i osób prywatnych: Proboszcz parafii FARA, Bank PKO BP, ASG Easy Company, Wolontariat Płock, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Fortum Power And Heat, Auto Forum, mBank, Cameleon, Bugi Cafe, Hotel Otoliński, Halo Studio, Polo Market, Restauracja „Wieża Ciśnień”, Sita, Uniqa, Spółdzielnia socjalna „SZANSA”, Płockie Towarzystwo Wioślarskie, ORLEN OCHRONA, Z-ca Naczelnika KMP – Grzegorz Olendrzyński, Komendant Straży Miejskiej Andrzej Wochowski, OSP Słupno, OSP Podolszyce, OSP Borowiczki, OSP Radzanowo, OSP Rogozino, SPEC- MECH, Pani Dyrektor Małachowianki Renata Kutyło-Utzig, Krzysztof Twardowski, DRUK 24h.pl, Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej, Polpoż sp. zo.o., PetroNews, Tygodnik Płocki, Portal Płock, Gazeta Wyborcza, Radio Eska, Katolickie Radio Diecezjalne, Pracownicy Urzędu Miasta Płock, Piotr Winiarek, Anna Braniecka, Mariusz Lemanowicz, Sławomir Fijałkowski, Rafał Ciesielski, Dariusz Grochowski, Zbyszek Brygier, Pielęgniarkom, Płockim Motocyklistom, Tomasz Rutecki, Paweł Grot, POKiS, Dom Darmstadt, MZOS, Państwowa Straż Pożarna, Arek Gmurczyk, Krzysztof Kozłowski i Jacek Strzeszewski.

PetroNews był patronem medialnym imprezy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU