Ponad 2,6 mln zł przekazano na utworzenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego w miejscowości Gorzewo Kolonia, obok Gąbina. Pieniądze pochodzą z rządowego Funduszu Solidarnościowego.
Władze województwa przekazały 29 listopada samorządom rządowe środki, w ramach Funduszu Solidarnościowego. Łącznie na program „Centra opiekuńczo-mieszkalne” przeznaczono 15,8 mln zł, z czego 2.632.814,15 zł trafiło do gminy Szczawin Kościelny.
Zgodnie z projektem, ma dojść do rozbudowy i przebudowy wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku dawnej szkoły w miejscowości Gorzewo Kolonia. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez m.in. instalację windy.
Teren wokół Centrum opiekuńczo-mieszkalnego zostanie zagospodarowany w sposób zapewniający mieszkańcom nie tylko bezpieczeństwo, ale również wypoczynek na świeżym powietrzu. Placówka będzie dostosowana do potrzeb 15 uczestników, w tym:
- 13 osób, które będą korzystały ze wsparcia w formie pobytu dziennego, w wymiarze 8 godzin dziennie w dni robocze;
- 2 osoby, które otrzymają wsparcie w formie całodobowego zamieszkiwania przez 7 dni w tygodniu. Pokoje pobytu całodobowego będą jednoosobowe z aneksem kuchennym i łazienką.









![Z jeziora Górskiego wyciągnięto mężczyznę. Niestety, nie przeżył [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/lpr-360x180.jpg)













![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)


![Jakie propozycje książkowe na wakacje? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/ksiazki-360x180.jpeg)

















