REKLAMA

W Małachowiance świętowano Dzień Liczby Pi [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W podobno pechowy piątek 13 marca, Liceum im. Stanisława Małachowskiego zorganizowało kolejną edycję Światowego Dnia Liczby Pi. 

Z okazji Światowego Dnia Liczby Pi, rok temu uczniowie Małachowianki ustawili się w wielką liczbę Pi przed budynkiem ratusza. W tym roku uczniowie klas matematycznych przygotowali wiele konkursów, związanych z królową nauk. Na przykład rzucali do kosza z Pi metrów, skakali w dal na odległości Pi metrów czy recytowali z głowy najdłuższe rozwinięcie kluczowej liczby.

Piątkowa wizyta w Małachowiance była dla nas fajnym doświadczeniem – rzadko zdarza się, żeby uczniowie sami garnęli się do nauki. Być może dlatego, że: – Nauka matematyki to niesamowita przygoda – powiedział Mateusz Zych z akademickiej klasy 3D. – Chcemy pokazać ludziom, że matematyka jest przyjemna, dlatego też zorganizowaliśmy wiele konkursów, które cieszą się zainteresowaniem – dodał. Faktycznie, zainteresowanie było spore, bo do płockiego liceum przybyli także uczniowie z Gimnazjum nr 6, by również wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Dla wszystkich świętujących matematyczny dzień przewidziano słodki poczęstunek.Święto w Małachowiance, podobnie jak w ubiegłych latach, zainicjował Cezary Obczyński, nauczyciel matematyki i informatyki najstarszej płockiej szkoły. Oby więcej takich ludzi i takich inicjatyw.

Zobaczcie jak wyglądało to święto rok temu na filmie oraz dzisiaj.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU