Mecz z przymrużeniem oka. Kobiety kontra dziewczynki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lubicie, jak w piłkę nożną grają kobiety – małe i te całkiem duże? 16 marca o godzinie 16, w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 23 szykuje się wydarzenie dla miłośników tej dyscypliny sportowej.

Naprzeciwko siebie staną… kobiety, bo mecz jest – nieco spóźnionym – wydarzeniem z okazji Święta Kobiet. Pomysł imprezy urodził się w głowie Zbigniewa Tomaszewskiego, nauczyciela i opiekuna drużyn piłkarskich UKS MDK, działających przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia I w Płocku. W meczu zagrają dwie drużyny – jedna złożona z bardzo młodych kobietek, czyli w wieku 10 lat i młodszych, a druga  –  z elity piłkarstwa kobiecego w Płocku – jak czytamy w zapowiedzi.

Oprócz nauczycielek z MDK, kibice będą mogli podziwiać umiejętności piłkarskie między innymi: Elżbiety Gapińskiej, posłanki na Sejm z naszego miasta, Litosławy Koper, dyrektor MDK w Płocku czy Moniki Maron-Kozicińskiej, kierownik oddziału informacji miejskiej.

Ten nietypowy mecz, to nie tylko dalszy ciąg obchodów Święta Kobiet, ale także świetna promocja tej dyscypliny sportu, uprawianej zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn oraz propagowanie innego spędzenia czasu wolnego przy okazji świetnej zabawy, a wszystko w duchu zdrowej rywalizacji. Dodatkowym atutem jest integracja dzieci i młodzieży ze swoimi nauczycielami.

Wstęp na imprezę jest wolny, należy tylko zabrać ze sobą świetny humor i… zdrowe gardło, aby żadnej z drużyn nie zabrakło dopingu ze strony kibiców.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji