Bronkobus będzie szukał poparcia [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Po płockim powiecie rozpoczął trasę jeden z szesnastu bronkobusów. Lokalni działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej wyruszyli spod parkingu Teatru Dramatycznego w Płocku z listami poparcia dla ponownej kandydatury Bronisława Komorowskiego na prezydenta RP.

Bronkobus, czyli autokar z podobizną Bronisława Komorowskiego, promujący jego kampanię prezydencką, wyjechał w trasę o godz. 10.30. Przez cały piątek odwiedzał miejscowości, zarówno z powiatu płockiego, jak i te, które znajdują się w jego najbliższym sąsiedztwie. Są to m.in. Staroźreby, Radzanowo, Drobin, Bielsk, Sierpc, Brudzeń i Stara Biała. Sobotni kurs obejmuje natomiast trasę, na której znajdą się: Gostynin, Gąbin, Sanniki, Iłów, Wyszogród, Bodzanów, Mała Wieś i Słupno.  Na dojazd i pobyt w każdej z nich przeznaczono mniej więcej około godziny.

PowiązaneTematy

Wolontariusze i politycy, wśród których znalazła się również posłanka Elżbieta Gapińska, będą zbierać w terenie listy poparcia dla reelekcji urzędującego prezydenta. Planują kilka spotkań z lokalnymi samorządowcami, znajdując również czas na rozmowy z mieszkańcami odwiedzanych miejscowości.

– Dopiero zaczynamy. Naszym celem jest zbieranie podpisów i wspieranie kandydatury pana prezydenta Bronisława Komorowskiego. Bardzo nam zależy na promocji w terenie, a przede wszystkim na dotarciu  do małych miejscowości, troszkę przez innych zapomnianych – przyznał Jarosław Kozanecki, sekretarz koła PO w Płocku.