REKLAMA

Uważaj jak przechodzisz przez ulicę – akcja płockiej policji

REKLAMA

NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego) to akcja policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Do końca tego tygodnia funkcjonariusze będą motywować pieszych do zwiększenia ostrożności i bezpieczeństwa podczas poruszania się w ruchu drogowym.

Celem tych działań jest zapewnienie ochrony pieszych, a – jak się okazało – policja ma podstawy do planowania takich akcji. Już w pierwszym dniu działań (a te rozpoczęły się 8 sierpnia) policjanci ujawnili 53 wykroczenia popełnione przez przechodniów.

Jakie są grzechy główne płockich pieszych? Przede wszystkim przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, a także nie stosowanie się do sygnalizacji i przechodzenie na czerwonym świetle. Funkcjonariusze ukarali 42 pieszych mandatami, natomiast w 11 przypadkach skończyło się jedynie na pouczeniu.Stąd apel policjantów – piesi muszą stosować się do przepisów. Warto zdawać sobie sprawę, że idąc pieszo jesteśmy najsłabszymi uczestnikami ruchu drogowego, nie jesteśmy w żaden sposób chronieni, stąd i skutki lekkomyślności są z reguły najbardziej tragiczne.

Działania NURD potrwają do najbliższego piątku, 12 sierpnia. Komenda Miejska Policji w Płocku zapowiada zdecydowane działania i reakcje na przypadki łamania prawa nie tylko przez pieszych, ale również przez kierowców, którzy nie będą stosowali się do przepisów, chroniących pieszych uczestników ruchu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU