REKLAMA

Miasto zrywa umowę z firmą realizującą Płatne Strefy Parkowania

REKLAMA

Strefa Płatnego Parkowania to projekt, do którego Płock przygotowywał się od wielu miesięcy. Na kilka dni przed jej uruchomieniem okazało się, że wykonawca nie wywiązał się z umowy. Teraz otrzymaliśmy informację, że umowa z wykonawcą została zerwana. Co dalej z płatnym parkowaniem w Płocku?

Za parkowanie w centrum Płocka mieliśmy płacić od 1 sierpnia. Do tego dnia wykonawca, spółka Projekt Parking, miała zainstalować parkometry w wyznaczonych miejscach. Do tego jednak nie doszło – ratusz poinformował o opóźnieniach w realizacji i przesunął uruchomienie projektu.

Teraz okazuje się, że wdrożenie płatności za parkowanie opóźni się jeszcze bardziej.

– Zdecydowaliśmy, że Komunikacja Miejska zrywa kontrakt z firmą Projekt Parking, która odpowiadała za dostarczenie do Płocka 45 parkomatów z winy tego dostawcy – informuje Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami. – Po zapoznaniu się z sytuacją doszliśmy do wniosku, że nie ma dziś perspektyw na zrealizowanie tego zamówienia przez spółkę Projekt Parking. Firma ta będzie musiała zapłacić Komunikacji Miejskiej 164 tys. zł z tytułu kar umownych – wyjaśnia.

Komunikacja Miejska ma ogłosić teraz przetarg na wybór nowego dostawcy parkometrów. – Na polskim rynku jest kilka firm zajmujących się produkcją i dostawą parkomatów, więc nie powinno by podobnych problemów jak te, które wystąpiły w przypadku kontraktu z Projekt Parking – zapewniają w urzędzie miasta.Ratusz zakłada, że realizacja umowy z nowym wykonawcą powinna pozwolić na uruchomienie Strefy Płatnego Parkowania do połowy listopada. – Nie podajemy jednak dokładnej daty uruchomienia SPP, ponieważ decyzja o jej wprowadzeniu nie należy do kompetencji prezydenta Płocka czy Urzędu Miasta. SPP wprowadza Rada Miasta. Dlatego teraz to radni – po zapoznaniu się m.in. z wynikami przetargu – będą musieli określić nową datę uruchomienia SPP – tłumaczy Hubert Woźniak.

– Datę ponownego uruchomienia Biura określimy po decyzji Rady Miasta o terminie wprowadzenia SPP. Wykupione przez mieszkańców SPP abonamenty zachowają ważność, termin ich ważności zostanie przedłużony o czas, jaki upłynie po 1 sierpnia do chwili wprowadzenia SPP – zapewnia urząd miasta.

W tej sytuacji odetchnąć z ulgą – przynajmniej chwilowo – mogą właściciele firm, którzy zgłaszają się do nas z wątpliwościami, dotyczącymi reguł SPP. Przypomnijmy, że firmy zlokalizowane na obszarze stref płatnego parkowania będą musiały ponieść teraz dodatkowe koszty za parkowanie służbowych samochodów, co w przypadku niektórych stanowi koszt kilkuset złotych miesięcznie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU