REKLAMA

Jak zachować bezpieczeństwo nad wodą?

REKLAMA

Wakacje to czas wypoczynku nad wodą, dlatego płoccy policjanci przypominają o najważniejszych zasadach, jakie należy stosować, by bezpiecznie wypocząć. Ważne, by zadbać nie tylko o swój dobytek, ale też o zdrowie.

Panujące ostatnio niemiłosierne upały zachęcają do wypadów nad wodę, wypoczynku na plażach i kąpieli. Policjanci z tej okazji przestrzegają – korzystając z kąpielisk, trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz zabezpieczyć cenne przedmioty, które pozostają na plaży.Najważniejsze zasady wypoczynku nad wodą:

  • Każdy, kto chce się wykąpać, powinien wcześniej do tego przygotować swoje ciało. Należy unikać gwałtownego schładzania rozgrzanego na słońcu ciała. Do wody należy wchodzić bardzo powoli, schładzając ciało stopniowo. W ten sposób unika się gwałtownej zmiany temperatury ciała, a tym samym nie naraża się ciała na skurcze mięśni, które w konsekwencji mogą spowodować, że osoba utonie.
  • Nie wolno skakać do wody na główkę, zwłaszcza tam, gdzie nie zna się głębokości wody. Taki skok może zakończyć się uderzeniem głową w dno lub zatopiony konar drzewa czy inny przedmiot. W rezultacie skok może skończyć się kalectwem na całe życie lub nawet śmiercią.
  • Należy kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych i strzeżonych.
  • Wchodząc do wody, nie należy pozostawiać bez nadzoru rzeczy, które pozostają na plaży. Warto zadbać o to, aby ktoś pilnował tych przedmiotów (telefonów, portfeli, zegarków lub nawet biżuterii).

– Gdy będziemy pamiętać o tych podstawowych zasadach, na pewno wypoczynek nad wodą będzie należał do udanych i nie będzie się kojarzył z przykrymi doświadczeniami – podkreśla Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU