Uwaga! Zmiany w stałej organizacji ruchu na płockich drogach

REKLAMA

Do końca właśnie rozpoczynającego się tygodnia, zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w rejonie al. Kilińskiego oraz ulic: Warszawskiej, Norbertańskiej i Mostowej. Kolejne zmiany będę czekać kierowców na ulicy Chopina, na odcinku od ul. Otolińskiej do dworca oraz przy dworcu PKP/PKS i Tesco.

Jako pierwsze zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w rejonie al. Kilińskiego i ul. Mostowej. Nowe zasady zaczną obowiązywać już od środy, 26 sierpnia.

PowiązaneTematy

Zmieniona organizacja ruchu w rejonie ulic: Mostowa-Warszawska-Norbertańska zakłada korektę oznakowania poziomego i pionowego oraz wydzielenie pasów do lewoskrętów. Dodatkowo, skanalizowany zostanie ruch pojazdów poruszających się al. Kilińskiego w stronę mostu i od mostu w kierunku centrum.

Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie także w rejonie wjazdu na Most Legionów Piłsudskiego i skrzyżowania z ul. Mostową.

Według planów, w najbliższą sobotę, 29 sierpnia, całkowicie zmieni się także organizacja ruchu w rejonie ul. Chopina, dworca PKP/PKS i skrzyżowań z ulicami Mickiewicza, Dworcową, a także na odcinku od ul. Otolińskiej do dworca.

Na ul. Chopina zmieni się oznakowanie poziome i pionowe. Obowiązywać zacznie także ograniczenie prędkości na ulicy od skrzyżowania z Otolińską.

Ponadto, zlikwidowane zostanie niebezpieczne przejście dla pieszych, które obecnie znajduje się na wysokości dworca przy przystanku komunikacji miejskiej. A na skrzyżowaniach Chopina-Mickiewicza-Dworcowa, zostanie wprowadzona segregacja ruchu.

Wprowadzane zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Są one związane ze zmianą dworca autobusów linii podmiejskich płockiej Komunikacji Miejskiej, a także odpowiedzią na postulaty mieszkańców osiedla Dworcowa.

[button link=”http://petronews.pl/uwaga-we-wrzesniu-autobusy-zmieniaja-dworzec/” target=”new” color=”default”]Uwaga! We wrześniu autobusy zmieniają dworzec[/button]

Schematy zmienionej organizacji ruchu al. Kilińskiego, ul. Mostowej, ul. Chopina i rejonu dworca PKP/PKS znajdziecie TUTAJ. Po przejściu do podanego linku, kliknijcie w Schemat nowej organizacji ruchu al Kilińskiego oraz ul. Mostowa lub Schemat nowej organizacji ruchu ul. Chopina i rejon dworca PKP/PKS, a zobaczycie, jak wyglądać będzie nowa organizacja ruchu na wyżej wymienionych ulicach.

W związku z prowadzonymi pracami, przyłączamy się do apelu urzędu miasta o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu. Warto również wspomnieć, że prace malarskie będą prowadzone w godzinach wieczornych i w nocy.