REKLAMA

Już w ten weekend sztuka opanuje płocką starówkę

REKLAMA

Podczas festiwalu Rynek Sztuki na Starym Rynku w Płocku, powstaną trzy sceny teatralne, na których zaprezentuje się pięć grup teatralnych. Na większość widowisk zapraszamy w niedzielę, 30 sierpnia.

Tegoroczny Rynek Sztuki rozpocznie się już w najbliższy piątek, 28 sierpnia. Oprócz koncertów zespołów muzyczno-performerskich, podczas dziewiątej edycji tego wydarzenia będziecie mogli liczyć także na spektakle, happeningi i widowiska uliczne.

PowiązaneTematy

[button link=”http://petronews.pl/zobaczcie-kolejnych-artystow-tegorocznego-rynku-sztuki/” target=”new” color=”default”]Zobaczcie kolejnych artystów tegorocznego Rynku Sztuki[/button]

Poza teatrem Srebrna Góra (o którym więcej dowiecie się, klikając w poniższy link), w Płocku pojawią się także zupełnie odmienne w stylistyce widowiska, takie jak na przykład „Łojdyrydy”, przygotowane przez warszawską „Pijaną sypialnie”.

[button link=”http://petronews.pl/poznalismy-pierwszych-artystow-tegorocznego-rynku-sztuki/” target=”new” color=”default”]Poznaliśmy pierwszych artystów tegorocznego Rynku Sztuki[/button]

W widowisku tym kilkunastu aktorów tworzy kolorowe taneczne formacje, odświeżając przy tym ludowe pieśni i tańce, jak w klasycznej ludowej śpiewogrze.

„Łojdyrydy” to historia, opowiadająca o mieszkańcach dwóch sąsiadujących ze sobą miejscowości: Kopydliny i Samborza. Narratorem opowieści i jej przewodnikiem jest rezolutny chłopak – Jacuś, który wspomina lata swojego dzieciństwa. W przedstawieniu poznajemy także nieszczęśnika Dudę, zbierającego pieniądze na pogrzeb swojej przedwcześnie zmarłej „na jakieś dziwne schorzenie” żony. W cieniu tych historii rozgrywa się batalia dwóch zwaśnionych wiosek o figurę świątka o niezidentyfikowanej tożsamości.Teatralna niedziela rozpocznie się o godzinie 17. Dwa pierwsze spektakle skierowane będą przede wszystkim do najmłodszych widzów. I w związku z tym, Teatr Bum Cyk Cyk zaproponuje zabawy z lalką, a Jo Art Show pokaże „Zabawkę” – zabawną uliczną klaunadę o historii dyrektora cyrku, który wszystko wie najlepiej, lecz swą wiedzą nie umie się dzielić.

Na pierwszy występ Jo Art Show nie będziecie musieli czekać aż do niedzieli, ponieważ już w piątek, 28 sierpnia, przedstawiciele tej grupy zaprezentują pokaz ogniowy, który zamknie pierwszy dzień festiwalu.

Festiwal oficjalnie zakończy „Alicja”, czyli niezwykle barwne i widowiskowe przedstawienie poznańskiego Teatru Fuzja, który wyczaruje nam świat „Po drugiej stronie lustra”.

W przedstawieniu, w surrealistyczny świat Alicji widzowie zostaną wprowadzeni za sprawą: gangu rowerowych królików, monstrualnych grzybów, wyjątkowych machin, takich jak na przykład trzymetrowa księga, postaci jak ze snu z podświetlanymi nad głową abażurami oraz wspaniałej muzyki.

Rynek Sztuki 2015 odbędzie się na Starym Rynku w Płocku, w dniach 28-30 sierpnia. Na każde z wydarzeń obowiązywać będzie wstęp wolny. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie internetowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz na profilu facebookowym Rynku Sztuki.

Sponsorem imprezy jest Grupa Energa. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.