– To się w głowie nie mieści, jak tak można, najwyraźniej nie ma serca ani sumienia – czytamy w liście od żony pracownika płockiego Centromostu, która skarży się na brak wypłat w płockiej firmie. Centromost zapewnia jednak, że wypłaty będą.
Wczoraj tj. 15 kwietnia, na naszą skrzynkę pocztową wpłynął wzruszający i pełen żalu list od żony pracownika byłej stoczni rzecznej, którego treść postanowiliśmy zacytować.
„Po raz kolejny chciałabym poruszyć temat Centromostu w Płocku. Okazuje się, iż na same święta zostaniemy bez grosza. Całe te obietnice o wypłatach są złudne, pieniędzy jak nie było tak nie ma. O dzisiejszym [15 kwietnia – przyp. red.] przelewie możemy zapomnieć. Standardowa obietnica prezesa – czwartek, piątek, była po to tylko, aby ludziom zamydlić oczy. Kogo to interesuje, że nie mamy za co żyć i za co zrobić opłat, nie mówiąc o świętach. Prezes będzie miał za co spędzić święta, a my, ludzie możemy głodować. To się w głowie nie mieści, jak tak można, najwyraźniej nie ma serca ani sumienia. Z poważaniem – żona pracownika”.
– Średnio każdemu z nas, czyli szeregowym pracownikom, firma jest w tej chwili winna około 5 tysięcy złotych – informuje nas w rozmowie telefonicznej pracownik Centromostu – Nie dostaliśmy wypłaty za dwa miesiące, czyli luty i marzec. Od kierownika usłyszeliśmy, jak się okazuje, kolejną bajkę, że pieniądze mamy już na kontach, że zostały przelane – kontynuuje. – Ciekawi nas, na czyje konta, bo na pewno nie na nasze. Nie patrzę nikomu w portfel, ale do tej pory u mnie na koncie nie ma nic, a dziś już 16 kwietnia. Pyta pani o święta, nawet o nich nie myślę, bo mam opłaty nie porobione – mówi pracownik Centromostu przepełniony żalem. – Takie nam firma święta wyprawiła, że długo moje dzieciaki będą je pamiętać. Takich świąt jeszcze w domu nie mieliśmy. Ale mam pretensję sam do siebie, że tak długo zwlekałem z odejściem, że wierzyłam prezesowi – podsumowuje.
Postanowiliśmy zapytać zarząd Centromostu jak wyobraża sobie święta pracowników firmy? Prezes nie znalazł dla nas czasu, jednak upoważnił do rozmowy z nami Annę Breńską, kadrową firmy. – Po rozmowie z prezesem informuję, że pracownicy spółki otrzymają kwotę 1400 zł netto w ramach wynagrodzenia za miesiąc marzec. Wypłata środków została uruchomiona w dniu dzisiejszym, tj.16 kwietnia. Pracownicy mają konta w różnych bankach, pozostaje więc tylko kwestia księgowania pieniędzy przez te banki – informuje nas w rozmowie telefonicznej. – Spodziewamy się kolejnej płatności z Hydrobudowy za realizację kontraktu i wtedy też zostanie uruchomiona kolejna płatność na poczet wynagrodzeń za miesiąc marzec – dodała, podsumowując: – Wszyscy jesteśmy w tej sytuacji i jest to kwestia zrozumienia chwilowych i, mamy nadzieję, że tylko przejściowych, kłopotów firmy.








![Z jeziora Górskiego wyciągnięto mężczyznę. Niestety, nie przeżył [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/lpr-360x180.jpg)













![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)


![Jakie propozycje książkowe na wakacje? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/ksiazki-360x180.jpeg)


















