Upalna sobota to żadna przeszkoda – triathlon w Płocku

REKLAMA

Trzy sygnały dźwiękowe i… zaczęli płynąć – kolejno: amatorzy, lekarze i sportowcy. Następnie jeszcze kilkanaście kilometrów na rowerze i reszta trasy biegiem. A wszystko w temperaturze powietrza, która dochodziła chwilami do 40 stopni. Tak właśnie wyglądała dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka, którą po raz trzeci z rzędu wygrał Przemysław Szymanowski.

W sobotę, 13 czerwca, nad zalewem Sobótka, już po raz dziesiąty odbyła się jedna z największych triathlonowych imprez na Mazowszu. Jednak, zanim na dobre rozpoczęła się rywalizacja w zawodach głównych, miały miejsce zawody towarzyszące, którymi były triathlonowe Otwarte Mistrzostwa Płocka Amatorów oraz III Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie MTB.

PowiązaneTematy

Warunki atmosferyczne, w których przyszło zmierzyć się wszystkim zawodnikom były bardzo trudne, ze względu na panujący upał i to potwierdził nam, drugi na mecie tych zawodów, Łukasz Kalaszczyński: – Było ciężko, jednak pogoda była taka sama dla wszystkich i każdy musiał sobie z tym poradzić – podsumował.

W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z całej Polski. Rywalizacja lekarzy oraz sportowców rozgrywała się na dystansie sprint (750 m-20 km-5 km) – kolejno do pokonania było 750 metrów wpław, 20 kilometrów jazdy na rowerze i 5 kilometrów równie ciężkiego biegu.

– Najtrudniejszym do pokonania odcinkiem był bieg, ten upał chwilami był nie do wytrzymania. Ucieszyła mnie kurtyna wodna, która stała na trasie, ale to była jedynie „kropla”, bo trasa była ciężka – tłumaczył nam na mecie jeden z lekarzy.

Ostatecznie w Ogólnopolskim Triathlonie o Puchar Prezydenta Miasta Płocka najszybszy okazał się Przemysław Szymanowski z czasem 1:04:21. Piętnaście sekund później na metę wbiegł płocczanin Łukasz Kalaszczyński. Trzecie miejsce na podium w tych zawodach przypadło Pawłowi Kalinowskiemu z Warszawy, który do pierwszej dwójki stracił ponad pięć minut.

Najszybszą kobietą była Anna Piorun z wynikiem 1:13:23. Drugie miejsce w generalce zajęła Julia Włodarczyk z Łodzi, która straciła do zwyciężczyni tej kategorii ponad cztery minuty. Z kolei na najniższym stopniu podium zameldowała się Justyna Małek z Warszawy.

Najlepszy wśród lekarzy okazał się Piotr Kalinowski, urolog z Włocławka, który dodatkowo zajął czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów. Następne miejsca na podium wśród lekarzy zajęli Jacek Węgrzyn z Miejsca Piastowego oraz Grzegorz Augustyniak ze Słupna.

Zawody amatorów, rozegrane na krótszym dystansie sprintu – pływanie – 375 m, rower – 8 km, bieg – 2,5 km – wygrał Piotr Małek z Warszawy, który o ponad dwie minuty wyprzedził kolejnych Kamila Gajewskiego z miejscowości Tłuszcz oraz Mateusza Sassa z Białej.

Mateusz Lenkiewicz, Lena Rowicka

Klasyfikacje generalne zawodów – pięć pierwszych miejsc

Jeśli chcecie zobaczyć szczególowe wyniki płockich zawodów, znajdziecie je TUTAJ.

X Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka

Mężczyźni:
1. Przemysław Szymanowski – Końskie – 1:04:21
2. Łukasz Kalaszczyński – Płock – 1:04:36
3. Paweł Kalinowski – Warszawa – 1:09:38
4. Piotr Kalinowski – Włocławek – 1:10:20
5. Armin Igielski – Grudziądz – 1:11:44

Kobiety:
1. Anna Piorun – Wilcza Góra – 1:13:23
2. Julia Włodarczyk – Łódź – 1:17:32
3. Justyna Małek – Warszawa-Wesoła – 1:18:44
4. Agata Błaszyk – Koło – 1:22:13
5. Maria Pytel – Starachowice – 1:22:46

III Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie MTB

1. Piotr Kalinowski – Włocławek – 1:10:20
2. Jacek Węgrzyn – Miejsce Piastowe – 1:17:28
3. Grzegorz Augustyniak – Słupno – 1:21:50
4. Piotr Majcher – Warszawa – 1:23:04
5. Maciej Słodki – Płock – 1:24:54

Otwarte Mistrzostwa Płocka Amatorów w Triathlonie

1. Piotr Małek – Warszawa-Wesoła – 33:14
2. Kamil Gajewski – Tłuszcz – 35:21
3. Mateusz Sass – Biała – 35:53
4. Sławomir Pruchniewski – Warszawa – 37:18
5. Krzysztof Kamiński – Płock – 38:21