REKLAMA

Unijne wsparcie na termomodernizację

REKLAMA

Kolejne środki unijne trafiają do naszego regionu. Gmina Krasne zainwestuje ponad 3,5 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w termomodernizację kilku budynków – w tym szkoły i urzędu gminy. Umowę na wsparcie unijne podpisano dziś w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Płocku.

PowiązaneTematy

Środki z unijnej kasy trafiają do kolejnych beneficjentów. Tym razem trafią one do gminy Krasne.

– Jednym z naszych największych wyzwań jest budowanie gospodarki nisko emisyjnej, a więc oszczędzanie energii. Takie działanie możemy uzyskać m.in. poprzez termomodernizację, tj. zwiększanie efektywności energetycznej – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik. – Projektem, który wpisuje się w to działanie to duży projekt realizowany w gminie Krasny – dodał.

W sumie projekt termomodernizacji w gminie Krasny wart jest 4,5 mln złotych z czego 3,5 mln to dofinansowanie unijne. W ramach tych środków już w drugiej połowie 2018 roku nastąpi poprawa efektywności energetycznej w kilku budynkach: urzędu gminy, gimnazjum, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz szkół podstawowych w Krasnym i Zielonej.– Tak duże dofinansowanie to dla nas olbrzymia szansa – mówił Michał Szczepański, wójt gminy Krasne. – Budynki te nie były modernizowane od dziesiątek lat. Przy takim projekcie, przy wymianie okien, dachów, ich ociepleniu i zamontowaniu fotowoltaiki, nie tylko wyremontujemy same placówki, ale też znacznie ograniczymy emisję i koszty ich utrzymania.

Jak usłyszeliśmy podczas konferencji, w ramach projektu w obiektach zostanie wykonane ocieplenie ścian, podłóg, stropów i dachów. Wymieniona zostanie też stolarka okienna i drzwiowa. Co ważne, modernizację przejdą całe systemy grzewcze, a oświetlenie zostanie wymieniona na energooszczędne.

Prace mają rozpocząć się w tym roku i toczone będą do 30 czerwca 2018 roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU