Ulica Chopina już otwarta. Jakie dalsze plany?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kierowcy, którzy od końca czerwca br. mieli utrudniony przejazd przez ul. Chopina w Płocku, odetchną z ulgą. W niedzielę po południu wyremontowany odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Bielską do skrzyżowania z ul. Obrońców Płocka został otwarty.

Podczas remontu ul. Chopina wykonywane były nie tylko prace nawierzchni. Wodociągi Płockie i Fortum wykonały także renowacje swoich instalacji, a drogowcy układali nowe chodniki, podjazdy, oświetlenie i, oczywiście, nową nawierzchnię.

I właśnie prace nad instalacjami spowodowały opóźnienie w realizacji inwestycji. Pierwotnie bowiem termin zakończenia przewidywano na połowę września. – Potrzebny był aneks terminowy, gdyż w momencie przystąpienia do inwestycji, nie wiedzieliśmy w jakim stanie jest infrastruktura podziemna – wyjaśnił Jacek Terebus, wiceprezydent Płocka. – Okazało się, że z 6 przyłączy, które pierwotnie mieliśmy remontować, ostatecznie remontowaliśmy blisko 40. Odkryty kanał kanalizacji sanitarnej okazał się w kilku miejscach nieszczelny, stąd to opóźnienie – sprecyzował. – Staramy się łączyć inwestycje, aby uniknąć sytuacji, w której wykonamy nawierzchnię, a infrastruktura podziemna pozostanie do remontu – dodał.

Całkowity koszt wykonania przebudowy ul. Chopina wyniósł 1.644.143,08 zł, przy współudziale Wodociągów Płockich (215.250 zł) oraz Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. (39.975 zł).

– Dobiegła końca ważna inwestycja remontowa – powiedział Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. – To inwestycja, którą około pół roku realizowała firma Strabag. Poza nawierzchnią, Wodociągi Płockie i firma Fortum realizowały swoje prace – stwierdził.

Prezydent przyznał, że był to największy tegoroczny remont, ale w przyszłym roku planowane są kolejne prace drogowe. – Oprócz drugiego etapu obwodnicy Płocka, złożyliśmy wniosek o tzw. schetynówkę [z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – przyp. red.] na remont ulicy Harcerskiej w Borowiczkach, od kościoła do realizowanego już przez nas fragmentu ul. Harcerskiej. Jeśli pozyskamy te środki, to będziemy remontować ul. Harcerską, jeśli nie, to budżet jest tak skonstruowany, że zrealizujemy prace w ul. Borowickiej – wyjaśnił prezydent Płocka.

Remont ul. Harcerskiej ma kosztować około 6 mln zł, z czego dotacja ma wynieść ok. 3 mln zł.

A na koniec pół żartem… Biorąc pod uwagę, że prezydent Andrzej Nowakowski obchodzi dzisiaj urodziny, życzymy, aby nie tylko tego Chopina dzisiaj otworzył ;)

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji