Znasz angielski? Sprawdź się!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Czy w Płocku znamy dobrze język angielski? Czy jest się czym pochwalić? Czy mamy ochotę się sprawdzić? Będzie ku temu okazja – ponownie w naszym mieście organizowany jest Wielki Test z języka angielskiego. Pokażmy, że nie jesteśmy gorsi od innych miast!

20 listopada br. mieszkańcy Płocka napiszą Wielki Test Języka Angielskiego. Jest to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, które po raz czwarty odbędzie się w około 80 miastach Polski. Organizatorem lokalnym akcji już po raz trzeci jest Szkoła Języków Obcych Centrum Edukacji Grupa Orlen. Mogą wziąć w nim udział mieszkańcy w różnym wieku, od 8 lat wzwyż. Trzeba się zarejestrować i nie zwlekać, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy napiszą test o godzinie 11 w Zespole Szkół Centrum Edukacji w Auli. Zanim to jednak zrobią, obejrzą pokaz karate, zaprezentowany przez Płocką Akademię Karate Tradycyjnego (jeden ze sponsorów), który rozpocznie się o 10.30.

Przyjdź, sprawdź się, wygraj

– Wielki Test Języka Angielskiego będzie dużym wydarzeniem kulturalnym, podczas trzech poprzednich edycji zostało już przetestowanych ponad 18,5 tys. Polaków – mówi Joanna Lisiewska, dyrektor Szkoły Języków Obcych, Grupa Orlen. – W tym roku chcemy przetestować kolejnych 10 tys. rodaków, z czego szacujemy, że w Płocku będzie pisać około 200 osób – dodaje.

– Chcemy promować naukę języka angielskiego, umożliwić mieszkańcom bezpłatne sprawdzenie kompetencji języka angielskiego oraz pochwalić się, że Płock zna angielski! – tłumaczy Joanna Lisiewska. – Test będzie trwał około godziny i 15 minut. Po jego napisaniu, rozlosujemy nagrody wśród wszystkich uczestników, sfinansowane przez partnerów wydarzenia. Warto przyjść, nagrody są naprawdę ciekawe – zachęca pani dyrektor.

A jakie to nagrody? Firma Budmat Auto przekaże auto na weekend, Hotel Herman, Restauracja Figaro i Pizzeria Primo zaproszą na wspaniałą kolację dla dwóch osób, Meble Feydom podarują kosz słodkości, a Centrum Edukacji Grupa Orlen – bony do Empiku i 50% rabatu na kurs językowy w swojej szkole. Ponadto, Wydawnictwo Oxford, Wydawnictwo MM Publications przeznaczy na ten cel zestaw książek do języka angielskiego i słowniki, a NoveKino Przedwiośnie i Teatr Dramatyczny w Płocku – bilety ze zniżką. Płocka Akademia Karate odda voucher na lekcje w swojej placówce.

Na stronie www.plock.znaangielski.pl znajdują się pełne informacje, dotyczące Wielkiego Testu Języka Angielskiego, a także informacje o możliwości rejestracji.

– Ze względu na to, że liczba miejsc jest ograniczona, już dziś zachęcamy do zapisów! – mówi Joanna Lisiewska.

– Misją WTJA jest promowanie potrzeby kształcenia językowego – podkreśla Joanna Lisiewska. – To wydarzenie ma uświadamiać Polakom, że język angielski jest w tej chwili podstawą samorozwoju i osiągnięcia sukcesów zawodowych. Znajomość tego języka otwiera dostęp do wszelkiej potrzebnej wiedzy. Wielki Test Języka Angielskiego ma również na celu wyrównywanie szans. Dzięki tej społecznej inicjatywie istnieje coroczna możliwość bezpłatnego sprawdzenia swoich kompetencji językowych przez Polaków (kontrolowanie samorozwoju językowego) – podsumowuje.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji