Magda Gessler ambasadorką płockiej akcji

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zakończył się tegoroczny projekt „Obiad”. Uczestnicy akcji: osoby starsze i samotne, wolontariusze, restauratorzy fundujący posiłki i sponsorzy spotkali się przy ostatnim obiedzie w tym roku. Była okazja do podsumowania działań.

– Spotkanie przy wspólnym stole to najpiękniejsze chwile. Ale nie wszyscy mają z kim zasiadać do posiłku. Dlatego powstał pomysł naszego projektu – mówiła Beata Olszewska, szefowa Płockiego Wolontariatu.

Fot. Magda Grodecka

Fot. Magda Grodecka

W pilotażowym projekcie wzięło udział 15 samotnych osób w wieku 65+ i 15 wolontariuszy, którzy zanosili im obiad każdej niedzieli i wspólnie jedli posiłek. Obiady sponsorowały płockie restauracje: Dobre Smaki, Estera, Klub Prawnika, Naleśniki, Figaro, Karczma pod Strzechą, Wieża Ciśnień i Stary Rynek 4.

Płocka akcja odbiła się szerokim echem w kraju. Śladem naszego wolontariatu poszła jako pierwsza Warszawa, potem także inne miasta, jak Wrocław czy Toruń.

Fot. Magda Grodecka

Fot. Magda Grodecka

Drugi etap działań w ramach projektu, to wykonanie fotografii z seniorami i wolontariuszami. Zdjęcia, których autorem jest Piotr Hejke, znalazły się w kalendarzu na rok 2017. Są czarno-białe, niektóre nostalgiczne, inne zabawne. Z ciekawymi ludźmi w rolach głównych.

Sto kalendarzy podpisze Magda Gessler, ambasadorka akcji. W sprzedaży znajdzie się łącznie 500 sztuk. Kalendarz kosztuje 30 zł, a dochód przeznaczony zostanie na realizację działań w roku kolejnym. Będą to kolejne projekty, związane z pomocą ludziom starszym i samotnym. Naszym płockim seniorom.

Kalendarze będą sprzedawane w Płockim Wolontariacie przy ulicy Tumskiej 9. Ciekawostką jest, że będą także dostępne w niektórych kawiarniach w Warszawie.

Magda Grodecka

Miejsce polecane przez Magdę Gessler jest w pobliżu Płocka

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji